Mobilā versija
Brīdinājums -6.4°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Otrdiena, 23. janvāris, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

Septembrī notiks festivāls “Dzejas dienas 2013”

foto - Letafoto - Leta

Uzsākot rudens festivālu sezonu, 49. izlaidumam gatavojas starptautiskais festivāls Dzejas dienas. Laikā no 5. līdz 15. septembrim dzejas mīļotāji tiek aicināti atkal tikties ar sev iemīļotiem autoriem, iepazīt jaunos dzejdarus, kā arī uzklausīt ārvalstu viesus.

6. septembrī dienasgaismu ieraudzīs kārtējais dzejas disks, kam šoreiz dots nosaukums “Robežstūmējs”. Diskā pašu autoru izpildījumā iekļauti Ronalda Brieža, Arvja Vigula, Henrika Eliasa Zēgnera, Ingas Gailes, Sergerja Timofejeva un Valta Ernštreita dzejoļi. Kompaktdisks kalpo kā sava veida laikmeta liecinieks, fiksējot aktuālo dzejnieku balsis un darbus.

Gatavojoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam, Dzejas dienām izveidojusies cieša sadarbība ar nodibinājumu Rīga 2014. Raiņa dzimšanas dienā, 11. septembrī, kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 notiks Latviešu dzejas maratons, kurā uzstāsies dažādu paaudžu dzejnieki. Savukārt, 10. septembrī turpat notiks ārvalstu viesu lasījumi “Kaimiņi trokšņo”.

Jaunas vēsmas Latvijas dzejas laukā šogad ienesīs astoņi ārvalstu viesi. Būs iespēja klātienē satikt vācu dzejnieku Bjornu Kūligu, kuram Latvijā šogad izdots dzejas krājums. Dzejas dienās atkārtoti atgriežas japāņu dzejniece Mari Konno, šoreiz kopā ar saviem domubiedriem piedāvājot dzejas un mūzikas performanci “Durvis zvaigžņveida”. Sadarbībā ar Amerikas vēstniecību Latvijā festivālā viesosies dzejnieks un Simona Gugenheima Fonda prezidents Edvards Hiršs. Viņš Latvijā plānot uzstāties ar lasījumiem, kā arī piedāvās dzejas meistardarbnīcu J. Akurātera muzejā. Savukārt kultūras profesionāļi ir aicināti uz Hirša publisko lekciju par filantropijas attīstību un atbalstu kultūrai Amerikas Savienotajās valstīs. Lasījumos “Ziemeļi-Dienvidi” satiksies katalāņu dzejnieks Čema Martiness un Zvjads Ratiani no Gruzijas. Vēl Dzejas dienās būs iespēja ieklausīties Balkānu dzejdaru veikumā – festivālā piedalīsies Serbijas pārstāvis Milans Dobričičs un dzejniece Dragana Tripkoveca no Melnkalnes. Ar vairākiem lasījumiem uzstāsies dzejnieks Amirs Ors no Izraēlas.

Dzejas dienas ir sevi pierādījušas kā tradīcijām bagāts festivāls, piedāvājot daudzu iemīļotus pasākumus – Klasisku dzejas vakaru (šoreiz ar nosaukumu “Dzejas meditācijas tempļa istaba”), ceļojumu ar dzejniekiem, kura maršrutā šogad ir Maskavas forštate, jauno latviešu dzejnieku lasījumus, Literārās Akadēmijas dzejas meistardarbnīcu dalībnieku lasījumus, radio NABA raidījuma Bron-Hīts dzejas ballīti BRONHOTĒKA, gada laikā iznākušo dzejas krājumu autoru lasījumus Atvērt nevar aizvērt, metafiziskās dzejas lasījumus, poētiskas orientēšanās sacīkstes (šoreiz ar velosipēdiem) un daudzus citus pasākumus.

Pie festivāla jaunumiem minamas dzejnieku un repotāju sacīkstes Rakstniecības un mūzikas muzejā, vairāku apvienības “Orbīta” veidotās Rīgas dzejas kartes mākslas darbu atklāšana, dzejas performance “Mūsu dienu skaņu celiņš” u.c.

Ar precīzu festivāla Dzejas dienas 2013 programmu iespējams iepazīties mājaslapā www.dzejasdienas.lv. Jaunumiem un aktivitātēm var sekot līdzi sociālo tīklu Facebook.com un Twitter.com festivāla kontos.

Festivāls top sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu, Rīgas domi un nodibinājumu Rīga 2014.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+