×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
12. jūnijs, 2018
Drukāt

Līcītis: Latvija pēc krāšņās geju parādes nedrīkst ierakties atpakaļ gliemežu mājiņā (12)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Baltijas praida apciemojums Vērmanes dārzā plašas aprindas iekvēlināja lielai sajūsmībai un tika atzīts par vienreizēju notikumu, kad pār visu zemi citas orientācijas mīla valda. Esot starā, kaifā, laimē, ekstāzē – Latvija pēc krāšņās geju parādes vairs nedrīkst ierakties atpakaļ gliemežu mājiņā un pazemē. Diemžēl vēl ir sabiedrībai piederīgi vecmodīgie, kuri slaka acis ar svētītu ūdeni pēc tam, kad tās redzējušas amorālijas, perversijas un netiklību. Nelabvēļi, kuri ar lielāko rūpību, staipīdami kaklus kā žirafes pār parka aizžogojumu, vēroja geju, lesbiešu izturēšanos, tomēr nesagaidīja prognozēto sēra lietu pār Latviju un to, ka zeme zem Vērmanes dārza atvērtos, aprītu 8000 homoseksa darbinieku un viņu atbalstītāju, paraujot pie Antikrista.

Tikmēr politiskie spēki koleģialitātes un uzticēšanās atmosfērā vērpa spraigu polemiku neklātienē starp konservatīviem tradicionālās ģimenes piekritējiem un progresīviem tiesībās diskriminēto minoritāšu aizstāvjiem. Pirmie, ieņēmuši misionāru pozu, izteica šaubas, vai otrie nav latviešiem pārāk specifiskas subkultūras samaitāti. Juzdami instinktīvu neuzticību pret seksuālām minoritātēm, labējie radikāļi solījās ziedot spēkus cīņai pret viendzimuma attiecību legalizāciju. Otrajā pusē – pie “Progresīvajiem”, kustības “Par”, “Jaunās Vienotības” jaunatnes organizācijas – skaitīja dienas un stundas, kas šķīra no gaišajiem svētkiem. Padomājiet vien – tādām partijām ikdiena ir daži sīki prieki, citādi vienas bēdas. Bet te tāds fantastisks sarīkojums, silta uzņemšana, iespēja atrasties fanu zonā ar tūkstošiem cilvēku, kam simpātija ir sava dzimuma pārstāvis! No estrādes teica paldies, ka akceptējat un iecietīgi izturaties pret citādībām. Jautrais karuselis aizbraucis, bet citai orientācijai labvēlīgie politiķi tūliņ papildināja programmas ar preambulu – gādāsim, lai gejām, lesbiešiem piepildīto vēlmju stūrītis nebūtu tikai hektārs Vērmaņparka, bet visa valsts pārvērstos par atvērtu, ziedošu brīvās mīlas dārzu.

Abām pusēm tie ir tikai sākotnējie mērķi. Satiekoties un saduroties diviem pasaulsuzskatiem, konservatīvo uzdevums ir ar cīņas garu un cildeniem nodomiem izkvēpināt (vai apārstēt) zilo pasugu, kurpretī zilo draugi rimsies tikai tad, kad minoritātes, femīnas un dzīvnieki pārņems varu uz zemeslodes un valdīs pasauli.

Par sociālajos tīklos izvērsto gigantisko viedokļu sadursmi un saviem vajātājiem praida dalībnieki daudz vis nebēdāja. Tusēšanā reportieres klātesošos zilos izprašņāja tik sīki, it kā gribētu gejus precēt! Varavīkšņotā izrāde deva neaizmirstamus iespaidus, jaunu dzīvību, trakulības un jārēšanos. Ne viens vien puisis satika otru puisi – kā radītu priekš viņa. Arī lesbietes bez pāra atrada otru pusīti vientulības izskaistināšanai. Uzlādētiem internacionālā prieka un lepnuma maršā, spēcinātiem cīņā ar homofobiem, progresīviem politiķiem veiksies dibināt tuvākas attiecības arī ar latviešu vēlētājiem, kas tika darīts pārmēru kautrīgi, neviesojoties provincē, Latvijas labības zonā. Tagad kustība “Par” piedalīsies arī Traktoru dienās un gadskārtējā Rāmavas lauksaimniecības izstādē.

Sensācija un pārsteigums, ka “Saskaņa”, par kuru minējām, ka tā ilgojas pēc mierīgākiem laikiem mierīgākā zemē, kur minoritāšu marši ir aizliegti un geji tiek vajāti – ilglaicīgi bijuši slēpti geju atbalstītāji! Tas atklāts slepeni nobēdzinātos dokumentos Eiropā. Izrādās, Urbanoviča frakcija sēdējusi skapī, bet vai puse biedru, kurus ikdienā sastapām adītās jakās, vakarā naktsklubā dod priekšroku lateksa kostīmam! “Saskaņa”, mazākais, ir biseksuāļu partija! Ja Rīgas pilsētas galva kārtējoreiz nebūtu atvaļinājumā, praida vadoņus ielūgtu Ušakova pieņemamajā istabā. Domājams, ka jau šajās vēlēšanās “Mozaīka” kopā ar nūdistiem un bojskautiem varētu kļūt “Saskaņas” tuvākie aktīvie un pasīvie partneri.

Tikām vēlētāju mazākums, kam pirmie problemātikas blokā nav miesīgie, fizioloģiskie un ģenitālie jautājumi, palika neizpratnē. Vai mums nav priekšplānā izrādāmi kādi citi godājami cilvēki, izņemot ekscentriskas transpersonas Grāciju, Fifī un Žužū un neatzītu partiju politiķi? Kā arī citas kultivējamas vērtības.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. nesapratu.Saskaņā ar personas datu aizsardzības regulas stāšanos spēkā,es nevaru nekādā veidā uzzināt neko par saviem radiniekiem citā novadā vai pllsētā,jo tās esot neizpaužamas ziņas(lielas jubilejas,nāve utt).Bet nesaprotu kāpēc man obligāti jāzin kāda seksuāla orientācija ir kaut kādai ļaužu grupai,kura turklāt paši sevi ir pasludinājuši par minoritāti jeb mazākumtautību.Varbūt tādus intīma rakstura datus ar vajadzētu izsludināt par neizpaužamiem.nevis skraidīt pa ielām un stāstīt visai pasaulei ar ko katrs guļ vai taisās gulēt.

 2. Līcīti, priecājos ka piedalies mūsu plānā atbrīvot Zemi Mūsplanētiešiem. Centies, centies cildināt praidus, ka viņi ir tik skaisti un forši, ka visiem jākļūst tādiem. Un Zeme ar jūsu stulbumu, beidzot kļūs Mūsu!!!
  Citplanētietis

 3. kautka reiniku tur neredzeju pats slavenakais latvijas pederasts

 4. Līcīša kritizētāji nav izlasījuši viņa raksta pēdējo rindkopu.
  Kā arī nav bijuši mājās, kad humora izjūtu dalīja.

 5. LICITI LABI IZDRAZA DIRSA UN IEDEVA ATSUKAT,

 6. Jau reiz aicināju pārvērst Praidu par mūžīgiem , nepārtrauktiem svētkiem, būsim slaveni visā pasaulē, plūdīs investīcijas, spēj tik tērēt! Lai mums veicas nāves svētku ieviešanā, uz priekšu, latvju tauta!!!

 7. Pret minoritatem var izzztureties neitrali ja vinas nelielas ar to ka vini tur sava starpa taisa shpili vili tas reali nevienu neintrese ja vini to dara aiz aizslegtam durvim nevis vandas pa ielam ka gaili! tadi gaili ir jaapspiezh un nekadas papildus ertibas vai tiesibas sheit tadus nevajag!!!

 8. Par agru priecāties! Vēlēšanas vēl tikai būs, tad bēdīgi slavenās atbalstītāju partijas saņems savus 0,001% vēlētāju atbalstu. Tur viņu vieta!

 9. Līcīt, ko cel debesīs slimus cilvēkus? Visu traķeni vajag palaist uz ielām, tā būs brīvība.

 10. Homoseksuāļiem jādzīvo savos gliemežvākos vai skapjos nevis jātraucē normāla, dabā pamatota sabiedrība.

 11. Vai tu neesi apmaldījies, Egils Līcitis? Atbildēt

  Egils Līcitis, ko tu dari Latvijas Avīzē, kura ir skaļi pateikusi, ka aizstāvēs tradīciju, proti vērtības? Ko? … Ej meklē darbu LETĀ vai kādā citā plašsaziņā, kura slidina neoliberālismu. … Pilnīgs trakums, šis līcitis ir vai nu dvēseli pārdevis, vai arī dvēsele slima …

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+