Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
30. maijs, 2014
Drukāt

Sešas Latvijas augstskolas saņems prestižas EK atzinības zīmes

Foto: LETAFoto: LETA

Banku augstskolas zīmols.

Sešām Latvijas augstākās izglītības iestādēm nākamnedēļ otrdien, 3.jūnijā, tiks pasniegtas prestižas Eiropas Komisijas (EK) atzinības zīmes, informē Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Svinīgā apbalvošanas ceremonijā Banku augstskolas Konferenču zālē piecas Latvijas augstākās izglītības iestādes saņems EK Diploma pielikuma (DS) atzinības zīmes un viena – Banku augstskola – prestižo Eiropas Kredītpunktu pārneses sistēmas (ECTS) atzinības zīmi. Šādu apbalvojumu Latvija saņēmusi pirmo reizi.

EK atzinības zīmes piešķir Eiropas augstākās izglītības iestādēm, kas ir izcilas ECTS un DS izmantošanā. ECTS ir instruments, kas palīdz studiju programmu izstrādē, padara studiju programmas un kvalifikācijas daudz caurspīdīgākas, sekmē studiju rezultātu un kvalifikāciju starptautisku atzīšanu un padara augstāko izglītību savstarpēji salīdzināmu visā Eiropā.

Savukārt DS ir dokuments, ko pievieno augstākās izglītības iegūšanas diplomam, nodrošinot apgūtās studiju programmas un sasniegto rezultātu standartizētu aprakstu. Tas sniedz izsmeļošu, viegli saprotamu un savstarpēji salīdzināmu informāciju.

“Šogad EK atzinības zīmes ieguva vairākas augstākās izglītības iestādes. Tas apliecina mūsu augstskolu spēju kvalitatīvi un mērķtiecīgi izmantot Kredītpunktu pārneses sistēmu un Diplomu pielikumus, nodrošinot Latvijas veiksmīgu iekļaušanos kopējā Eiropas augstākās izglītības telpā un veicinot studentu mobilitāti,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V).

Pirmā Latvijas augstākās izglītības iestāde, kam piešķirta prestižā ECTS atzinības zīme, ir Banku augstskola. ECTS atzinības zīmei 2013. gadā bija pieteikušās 47 augstskolas no dažādām Eiropas Savienības dalībvalstīm, bet to ieguva 25. Šo apbalvojumu EK piešķir kopš 2009.gada, un kopā Eiropā to saņēmusi 91 augstskola.

Pārējās piecas Latvijas augstskolas – Latvijas Kristīgā akadēmija, Ekonomikas un kultūras augstskola, Vidzemes Augstskola, Rēzeknes Augstskola un Rīgas Tehniskā universitāte – saņēmušas DS atzinības zīmes. Vidzemes Augstskolai, Rēzeknes Augstskolai un Rīgas Tehniskajai universitātei tas jau ir atkārtots diploma pielikumu izmantošanas izcilības apliecinājums.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+