×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. maijs, 2015
Drukāt

Sestdien Latvijā dzēsti divi meža ugunsgrēki

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Sestdien, 9.maijā, Latvijā dzēsti divi meža ugunsgrēki. Kopējā ugunsgrēku platība bijusi 5,1 hektārs.

Aizvadītā diennakts ugunsdzēsējiem ir bijusi mierīga – cilvēki ugunsnelaimēs nav nopietni cietuši un liesmas nav nodarījušas lielus postījumus īpašumiem.

Kopumā vakar ugunsdzēsēji devušies dzēst 32 ugunsgrēkus, liela daļa – astoņi – no tiem bija saistīti ar kūlas dedzināšanu nelielā platībā. Lielākais kūlas ugunsgrēks konstatēts Kandavas novadā, kur pērnā zāle degusi divu hektāru platībā.

Rīgā, Stendera ielā, ap plkst.12.45 aizdegušās sadzīves mantas kādā divstāvu mājas dzīvoklī. Ar dūmiem saindējies kāds pusaudzis.

Ar piedeguša ēdiena radītiem dūmiem saindējies kāds vīrietis Koknesē. Izsaukums uz dzīvokli piecstāvu mājā saņemts plkst.1 naktī.

Vakar 14 reizes ugunsdzēsēji devušies palīgā glābšanas darbos.

Kā ziņots, no 25.aprīļa Latvijas mežos sākās ugunsnedrošais laikposms.

Pērn ugunsnedrošais laikposms mežos sākās 17.aprīlī un beidzās 15.septembrī. Šajā laikā VMD reģistrēja 671 meža ugunsgrēku. Kopējā uguns skartā meža platība bija 578,4 hektāri, bet vidējā viena meža ugunsgrēka platība – 0,86 hektāri. Šogad līdz aprīļa vidum bija reģistrēti jau 130 meža ugunsgrēki un liesmas bija plosījušās 173 hektāru platībā.

Ministru kabineta izdotie Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka meža ugunsnedrošo laikposmu visā Latvijas teritorijā nosaka un izsludina VMD. Pašvaldības pēc saskaņošanas ar VMD attiecīgajā administratīvajā teritorijā var noteikt un izsludināt citu meža ugunsnedrošo laikposmu.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts kurināt ugunskurus mežā un purvos, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Arī šādās vietās aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības – ugunskura vieta jāatstāj, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnīgi beigusies. Tāpat meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts nomest mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus, veikt mežā un purvos spridzināšanas darbus un organizēt šaušanas nodarbības, izņemot atbilstoši ierīkotas vietas.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts medībās un šaušanas nodarbībās mežā un purvos lietot trasējošas lodes, deglodes un prapjus no viegli uzliesmojoša un gruzdēt spējīga materiāla, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un meža apsaimniekošanai. Tāpat meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts ekspluatēt mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem transportlīdzekļus un citus mehānismus ar bojātu iekšdedzes dzinēja gāzu izplūdes sistēmu, kā arī bez saskaņošanas ar VMD mežniecību veikt jebkuru dedzināšanu, kas, radot dūmus, var maldināt uguns novērošanas darba veicējus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+