×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
15. jūnijs, 2017
Drukāt

Sesto reizi Umurgā – Diksilenda mūzikas festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"The Dixie Hot Licks" no Pilzenes, Čehijā.

29. jūnijā ar čehu diksilenda apvienības “The Dixie Hot Licks” ieskaņas koncertu restorānā “Trompete” sāksies 6. Starptautiskais Diksilenda mūzikas festivāls, kas šogad norisināsies trīs dienas – no 29. jūnija līdz 1. jūlijam Limbažos un Umurgā.

Festivālā šogad būs divi jaunumi: džeza improvizācijas meistarklases 30. jūnijā Limbažos un bezmaksas mēmā kino seanss 1. jūlijā Umurgā. “Šogad festivāls pāriet uz trīs dienu formātu, jo vēlamies to padarīt pieejamu gan rīdziniekiem, kas varbūt kādu iemeslu dēļ netiks uz Umurgu, gan limbažniekiem, lai gan Umurga viņiem ir kaimiņos,” atklāj festivāla producents Armands Leimanis.

Par šā gada māksliniekiem A. Leimanis stāsta: “Būs divas profesionālas mūziķu grupas – “Second Line Jazzband” no Gēteborgas Zviedrijā un “The Dixie Hot Licks” no Pilzenes Čehijā. Savukārt Latviju šā gada festivālā pārstāvēs “Sapņu komanda”, Liepājas E. Melngaiļa mūzikas vidusskolas “Bigband Combo”, diksilends “Sigulda” un, protams, “Sunny Groove Dixie”. Festivāla galvenās dienas – 1. jūlija – programmas vadības groži tiks uzticēti Latvijas Radio ētera personībai Robertam Ošiņam. 1. jūlijā Umurgā pēc koncerta nakts ballē muzicēs apvienība “Zaļā galma kapella”.

Diksilenda mūzikas viesi no Zviedrijas – apvienība “Second Line Jazzband” – dibināta 1989. gadā un kopš tā laika stabili ierindojusies Eiropas populārāko tradicionālo džeza mūzikas apvienību sarakstā. “Oriģinālas improvizācijas, aranžējumi un nepārspējamā spēles intensitāte nodrošinājusi iespēju domubiedriem uzstāties neskaitāmos džeza klubos, festivālos, TV un radio pārraidēs visā pasaulē. Grupas īpašais skanējums nāk no plaši atšķirīgiem muzikālajiem pamatiem, bet pāri visam – apvienība muzicē Ņūorleānas revival stilā, kas sniedz vislielāko iedvesmu. Šī ir mūzika, kurā grupa īpaši specializējās, raugoties, lai Ņūorleānas mūzika turpinātu dzīvot,” atklāj A. Leimanis. Savukārt otrie viesi čehu mūzikas apvienība “The Dixie Hot Licks”, septiņu profesionālo un pusprofesionālo mūziķu apvienība, muzicē Ņūorleānas diksilenda mūzikas stilā, kas rakstīta laika posmā no 1910. gada līdz pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. “Grupas autentiskais skanējums nāk no klasiskā diksilenda pamatsastāva, ko papildina tuba, bandžo un veļas dēlis. Mūziķi spēj radīt pareizo atmosfēru jebkuros dzīves notikumos – kāzās, dārza ballītēs vai izbraucienos ar tvaikoņiem. To papildina grupas dalībnieku spēja komunicēt piecās valodās, savukārt viņu mūzika spēj nojaukt visas pārējās robežas,” teic A. Leimanis.

Džeza improvizācijas meistarklases 30. jūnijā Limbažos vadīs diksilenda apvienības “Sapņu komanda” mūziķi Indriķis Veitners (pūšaminstrumentu improvizācija), Artis Orubs (sitaminstrumenti) un Madars Kalniņš (klavierspēle), būs arī mēmā kino seanss 1. jūlijā Umurgā – starp dienas un vakara koncertu. “Lai saglabātu nelielu intrigu, pagaidām neatklāsim, kādas filmas tiks rādītas,” nosaka A. Leimanis un atklāj: “Pēc vairāku gadu pārtraukuma muzicēšanu atsācis “Lauku ielas diksilends”, kas uzstāsies 1. jūlija dienas koncertā Umurgā, savukārt “Sapņu komanda” uzstāsies kopā ar LNO solistu Nauri Puntuli.”

JVLMA Džeza mūzikas katedras asociētais profesors un “Sapņu komandas” dalībnieks I. Veitners neslēpj: “Meistarklases, ko rīkosim Limbažos, manuprāt, varētu būt noderīgas ikvienam, kam interesē diksilends un džezs. Visi meistarklašu vadītāji ir Latvijas Mūzikas akadēmijas profesori un lektori, līdz ar to šīs meistarklases būs patiešām augstā līmenī.” Pieteikties meistarklasēm var, rakstot uz e-pastu: armands.leimanis@limbazi.lv.

 

29. VI 20.00 restorānā “Trompete” (Rīga)

30. VI 20.00 bezmaksas brīvdabas koncerts pie Limbažu kultūras nama.

1. VII 19.00 Umurgas kultūras namā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 un 10

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+