Sports
Citi sporta veidi

Sevastova apstājas Čārlstonas turnīra pusfinālā0

EPA/Scanpix

Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova svētdien cieta zaudējumu lietus dēļ pamatīgi iespaidotajā Čārlstonas WTA “Premier” sērijas turnīra pusfināla spēlē pret vācieti Jūliju Gērgesu.

Sevastova cieta neveiksmi divos setos ar rezultātu 6-7 (5:7), 3-6.

Šis mačs sākās jau sestdien, taču pie rezultāta 4-4 lietus dēļ tika pārcelts uz svētdienu.

Diemžēl Latvijas tenisistei šī pauze nenāca pa labu. Pirmā seta turpinājumā abas sportistes guva punktus pie savas serves, bet taibreikā Gērgesa panāca 4:0. Tiesa, Sevastova vēl spēja atspēlēt četras setbumbas un panākt 5:6, tomēr izglābties no zaudēta seta neizdevās.

Tikmēr otrajā setā pirmajos piecos geimos labākas bija servētājas, Sevastovai neizmantojot vienu breika iespēju. Savukārt sestajā geimā Gērgesa lauza pretinieces servi, izmantojot trešo breikbumbu, pēc tam panākot 5-2 savā labā, beigās arī droši aizvadot maču līdz uzvarai.

Sevastovas un Gērgesas spēle tika iesāka jau sestdien, tomēr pamatīgs lietus lika to pārtraukt un pēcāk pārcelt uz svētdienu.

Lietus dēļ sestdien mača sākums tika aizkavēts par aptuveni pusstundu, bet mača sākums abu spēlētāju izpildījumā tika aizvadīts ļoti līdzvērtīgā cīņā. Pirmajā geimā Sevastova nosargāja savu servi, bet otrais aizritēja ļoti ilgi, Latvijas tenisistei pamanoties neizmantot kopumā septiņas breikbumbas.

Pie breika Sevastova tika ceturtajā geimā, ļaujot pretiniecei uzvarēt tikai vienā izspēlē, bet Gērgesa ar to pašu atbildēja nākamajā geimā, pēcāk panākot izlīdzinājumu 3-3. Tālu līdz vēl vienam breikam Latvijas tenisiste nebija astotajā geimā, viņai nonākot vadībā ar 40:15, tomēr vāciete atspēlējās un panāca neizšķirtu 4-4.

Jau šajā geimā lietus bija atgriezies, tāpēc cīņa pēc tā tika apturēta un vēlāk pārcelta.

Saistītie raksti

Gērgesa pasaules rangā šobrīd atrodama 13.vietā, bet Sevastova ir trīs pozīcijas zemāk. Vāciete turnīrā ir izlikta ar piekto, bet Latvijas tenisiste – ar astoto numuru.

Par pusfināla sasniegšanu Sevastova nopelnīja 185 WTA ranga punktus, kas viņai nākamajā nedēļā ļaus atgriezties sev rekordaugstajā 15.vietā, bet sasniedzot sacensību finālu Latvijas tenisiste būtu pakāpusies uz ranga 14.pozīciju. Tikmēr Gērgesa, tiekot finālā, rangā pakāpsies uz 11.pozīciju.

LA.lv