AP/LETA

Sevastova Bukarestes WTA “International” sērijas turnīra finālā 0

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova sestdien viegli sasniedza Bukarestes WTA “International” sērijas turnīra finālu, jo viņas pretiniece Polona Hercoga pēc pārliecinoši zaudēta pirmā seta no tālākās cīņas atteicās.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Sevastova pirmajā setā bija pārāka ar 6-1, bet pēc tam Hercoga maču neturpināja.
Līdz ar to Sevastova otro reizi karjerā spēlēs Bukarestes turnīra finālā, kurā viņa 2016.gadā zaudēja. Tāpat viņa otro reizi šosezon sasniedza kāda WTA turnīra finālu. Izšķirošajā spēlē viņa jūnijā piedalījās arī Maljorkas WTA “International” sērijas turnīrā uz zāles seguma, taču piedzīvoja zaudējumu.

Par turnīra fināla sasniegšanu Latvijas tenisiste ir nopelnījusi 180 WTA ranga punktus.
Sevastova svētdien izšķirošajā spēlē tiksies ar horvātieti Petru Martiču (WTA 60.), kura otrā pusfināla mačā ar 6-4, 6-4 pārspēja rumānieti Mihaelu Buzarnesku (WTA 25.).
Sestdienas mačā Sevastovai pirmajā setā piederēja liels pārsvars, jo viņa trīs reizes guva punktu pretinieces servē, savukārt trešajā geimā neizmantoja četras breika iespējas. Tikmēr savā servē Latvijas tenisiste zaudēja tikai sešās izspēlēs.

Sevastova, kura turnīrā ir izlikta ar pirmo numuru, bet pasaules rangā ieņem 22.vietu, otrdien pirmajā kārtā grūtā cīņā ar rezultātu 4-6, 6-2, 7-6 (7:1) uzvarēja ranga 94.raketi Dalilu Jakupoviču, bet dienu vēlāk otrajā kārtā ar rezultātu 6-1, 7-5 apspēlēja 111.vietā esošo Nīderlandes pārstāvi Arantu Rusu. Savukārt piektdien Sevastova ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3-6, 6-3, 6-2 apspēlēja rumānieti Soranu Kirstju, kura rangā ir atrodama 57.pozīcijā.

Tikmēr Hercoga, kurai sacensībās bija astotais numurs, bet pasaules rangā atrodama 90.vietā, turnīru sāka ar 2-6, 6-2, 6-3 uzvaru pret 182.vietā esošo mājinieci Elenu Gabrielu Rusi. Pēc tam viņa ar 7-5, 6-2 pārspēja 151.vietā esošo rumānieti Irinu Mariju Baru, bet ceturtdaļfinālā ar 6-3, 6-1 pārspēja tunisieti Onsu Žabēru (WTA 123.).

Hercoga un Sevastova savā starpā līdz šim bija tikušās trīs reizes. 2009.gadā Itālijā uzvaru ar 6-4, 6-3 guva Hercoga, bet 2011.gadā Sevastova divreiz pārspēja savu pretinieci – vispirms Austrālijas atklātajā čempionātā pirmajā kārtā ar 6-4, 7-6 (7:5) un tad Indianvelsas WTA “Premier” turnīrā ar 7-5, 7-6 (8:6).

Šosezon Hercogai vienreiz izdevās aizcīnīties līdz finālam WTA turnīrā Stambulā, kur gan viņa cieta neveiksmi.

Viņas rekords pasaules rangā ir 35.vieta, kuru slovēniete ieņēma 2011.gada septembrī. Karjeras laikā viņa ir uzvarējusi divos WTA turnīros, abus titulus gūstot Bostades WTA “International” turnīrā, kurā triumfēja attiecīgi 2011. un 2012.gadā.

Sevastova Bukarestes turnīrā spēlē trešo gadu pēc kārtas. Pirms diviem gadiem viņa finālā zaudēja rumāņu zvaigznei Simonai Halepai, kura ir šī brīža pasaules pirmā rakete, bet pērn ceturtdaļfinālā piekāpās vēl vienai vietējai tenisistei Anai Bogdanai.

Bukarestes “International” turnīrs norisinās uz māla seguma. Pērn tajā triumfēja mājiniece Irina Begu.