Pasaulē

Sicīlijas mafiozi vairs nevarēs būt krusttēvi baznīcā 1

Foto – Fotolia

Arhibīskaps Sicīlijā nolēmis atgūt no mafijas krusttēva jēdzienu un aizliedzis gangsteriem kristībās kļūt par bērnu krusttēviem.

Arhibīskaps Mičels Penisi, kurš asi kritizē mafiju, tādu aizliegumu noteicis savā bīskapijā netālu no Palermo esošajā Monreālā. Viņš norādīja, ka vēlas likvidēt iesakņojušos ideju, ka noziedzīgo tīklu bosiem ir tēvišķas jūtas.

“Mafija vienmēr ir paņēmusi krusttēva jēdzienu no baznīcas, lai saviem bosiem piešķirtu reliģiozu cieņu,” viņš sacīja, uzsverot, ka patiesībā baznīcas un noziedzīgā pasaule ir pilnīgi nesavienojamas.

Penisi bīskapijā ir arī bēdīgi slavenais Korleones ciems, kuru slavenu padarīja Mario Pjuzo romāns “Krusttēvs”.

Garīdznieks mediju uzmanību izpelnījās februārī, kad nosodīja Korleones mācītāja lēmumu ļaut mafijas bosa Toto Rīnas dēlam kļūt par savas māsasmeitas krusttēvu.

Savā jaunākajā dekrētā arhibīskaps aizliedzis ikvienam, kurš notiesāts par “nekrietniem noziegumiem”, kļūt par krustvecāku.

Vienlaikus pats arhibīskaps atzīst, ka mafijas klusēšanas kultūra apgrūtinās aizlieguma izpildi, jo tas attiecas tikai uz tiem, kas ir notiesāti noziedznieki.

2008.gadā Penisi saņēma nāves draudus, jo aizliedza reliģiskas bēres mafijas ģimenes tēvam Krosefisio Emanuelo. Arhibīskapam tika noteikta policijas aizsardzība.

Romas pāvests Francisks 2014.gadā paziņoja, ka mafijas pārstāvji baznīcas skatījumā ir izraidītie.

LA.lv