×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. maijs, 2012
Drukāt

Siguldā atkal skanēs

siguldajazz_3

Jau otro gadu vasaras sākumā Siguldā vienkopus pulcējas pašmāju un ārvalstu džezmeņi un vieglās džeza mūzikas mīļotāji, lai 2. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē aicinātu uz starptautisko džeza festivālu “Sigulda Jazz”.

 

Festivāla rīkotājs Normunds Kalniņš uzsver, ka “Sigulda Jazz” muzikālie “rāmji” joprojām ir gana plaši. Galvenais mērķis – sniegt skatītājiem labu mūziku skaistā vietā, neiedziļinoties definīcijās.

Turpinot iesākto tradīciju, arī šajā festivālā varēs izbaudīt gan pilnīgi jaunus pašmāju mūziķu projektus, gan starptautiskas sadarbības augļus, gan Latvijas dže-
za jauno, bet apņēmīgo paaudzi. Visu dienu līdz pat pusnaktij Siguldas pilsdrupu estrādē skanēs vieglais džezs,
pasaules mūzika, “fanks” un bigbenda mūzika, kā arī notiks meistarklases, tiks rādītas dokumentālās filmas, būs apskatāma fotoizstāde, darbosies āra kafejnīcas un mūzikas ierakstu bodes.

Gada laikā “Sigulda Jazz” ir paaudzies un iziet arī Siguldas ielās. Festivāla ieskaņā jau no 12.00 bistro “Zaļumnieku piestātne” un Jaunās pils dārzā būs improvizēti bezmaksas koncerti. Uzstāsies džeza jaunā paaudze – “Siguldas saksofonu kvartets”. Siguldas mūziķus festivālā pārstāvēs arī Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” kolektīvi – pasniedzēju ansamblis “Teacher’s Band” un audzēkņu kombo “White Band”. Ceļā uz pilsdrupu estrādi būs iespēja izbaudīt arī Staņislava Judina, Māra Plūmes un Alekseja Bahira trio “Retro Limited” enerģisko un dzīvespriecīgo sniegumu.

 

Turpinot aizsākto tradīciju, šā gada festivāls sola virkni jaunu projektu. Pašmāju instrumentālā apvienība “Very Cool People” šoreiz uzstāsies kopā ar vācu trompetistu Kristofu Ticu, kurš sadarbojies ar daudziem Vācijas vadošajiem mūziķiem. Siguldā gaidāms kopējās programmas pirmatskaņojums, turklāt festivālā spēlēto plānots ieskaņot, lai izdotu CD.

 

Uz festivāla skatuves kopā ar domubiedriem kāps arī džezroka aizsācēja Billija Kobema daiļrades pazinēji – Aivars Hermanis, Juris Kristons, Modris Laizāns un Vilnis Krieviņš, apvienojušies projektā “Spectrum Tribute”, lai nospēlētu visu hrestomātiskā albuma “Spectrum” saturu vienā elpas vilcienā. “Šis albums ir maza revolūcija tā laika mūzikā un skaidro arī mūsu kā mūziķu tapšanu,” pirms festivāla stāsta Ai-vars Hermanis. Ģitārspēles meistars kopā ar domubiedriem uzstāsies arī citā sastāvā – projektā “18 stīgas”, kurā iesaistījies arī ģitārists Mārcis Auziņš un kas piedāvās izjust ģitāras neilona un metāla stīgu skaņas kontrastu, ko papildinās Raimonda Macata elektročella un Aiņa Zavacka perkusijas. “Džezs pamatā ir šāda kopā spēlēšana, improvizācija, kad radīšanas prieks ir uz skatuves. Siguldas festivāls attīstās soli pa solim, nākamreiz noteikti būs vēl plašāks, arī vieta – Siguldas pilsdrupas – ir lieliska šādam notikumam,” tā A. Hermanis.

Festivālu kuplinās Raimonda Macata kvintets “RM5”, kā arī dzīvās un elektroniskās mūzikas saliedētāji – grupa “S&T Syndicate”. Savukārt par “Hammond” ērģeļu skaņas piederību džeza festivālam skatītājus pārliecinās kolektīvs “FunCOOLio”.

 

“Sigulda Jazz” no
slēgumā ar īpašu programmu un īpašiem viesiem uzstāsies bigbends “Mirage Jazz Orchestra”, spēlējot Gunāra Rozenberga aranžētos skaņdarbus un oriģinālās kompozīcijas.

 

No tālās Brazīlijas ieradīsies apvienība “VKTrio” – savu mūziku trio raksturo kā centienus muzikāli atainot to, kā Stravinskis dejotu “Carimbó” deju, bet Bahs atteiktos no fūgām un kļūtu par avangardistu.

Pēc koncertiem pilsdrupu estrādē festivālu turpinās “jam session” Zaļumnieku piestātnē. Atceļā uz Rīgu braucēji varēs baudīt festivāla muzikālas atskaņas “A” vilcienā – tā nosaukums ir patapināts no Djūka Elingtona skaņdarba “Take the “A” Train”.

 

Uzziņa

“Sigulda Jazz” programma Siguldas pilsdrupu estrādē (14.00 – 0.30)

15.00 Siguldas Mākslu skolas “Teacher’s Band”
15.30 Siguldas Mākslu skolas “White Band”
16.00 “Apollo 5″
16.50 “18 stīgas”
17.40 “VKTrio” (Brazīlija)
18.30 Raimonda Macata kvintets “RM5″
19.20 “FunCOOLio & Vadim Makarov”
20.10 “S&T Syndicate”
21.20 “Very Cool People” un Kristofs Tics
22.30 “Spectrum Tribute”
23.30 “Mirage Jazz Orchestra” un īpašie viesi

0.30 “A” vilciens “Sigulda–Rīga”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+