×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

Sīrijas opozīcija: Sarunās jākoncentrējas uz Asada režīma nomaiņu

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas Nacionālā koalīcija (SNK) – pērn Katarā izveidotā sīriešu opozīcijas grupējumu apvienība – paziņoja, ka sarunām par valsts politisko nākotni jākoncentrējas uz prezidenta Bašara al Asada režīma nomaiņu.

 

Dienu pēc tam, kad SNK priekšsēdētājs Moazs al Hatibs (attēlā) bija paziņojis, ka ir atvērts sarunām ar režīma pārstāvjiem, koalīcijas politiskā komisija izplatījusi paziņojumu, no jauna apstiprinot grupējuma hartā teikto, ka “jebkādām sarunām un dialogam ir jābūt par režīma un tā pīlāru nomaiņu”. Tiekoties Ēģiptes galvaspilsētā, komisija norādīja, ka tā pozitīvi vērtē “visus politiskos risinājumus un starptautiskos centienus, kas ir vērsti uz šī mērķa sasniegšanu”. Hatibs sacīja, ka ir “gatavs tiešām diskusijām ar režīma pārstāvjiem Kairā, Tunisā vai Stambulā”. Vienlaikus SNK priekšsēdētājs izvirzīja vairākus priekšnosacījumus, cita starpā pieprasot arī “160 tūkstošu ieslodzīto” atbrīvošanu.

Stambulā esošā Sīrijas Nacionālā padome, kas ir lielākā SNK dalīborganizācija, jau noraidījusi tiešu sarunu sākšanu, pirms Asads nebūs pametis valsts galvas amatu. “Sanāksmē nebija nekādu nesaskaņu. Tika veikti zināmi skaidrojumi par veidu, kādā Hatibs nācis klajā ar saviem paziņojumiem, tomēr nebija pilnīgi nekādu nesaskaņu,” sacīja SNK pārstāvis Valids al Bunni. Opozīcija gaida, kādi būs rezultāti ASV un Krievijas sarunām par Sīriju. “Tad mēs apstiprināsim savu nostāju. Atrisinājums sāk iegūt formu, un mēs politiski esam gatavi visam, kas vien var tikt paziņots,” norādīja Bunni.

Asads 6. janvārī nāca klajā ar vairākpakāpju plānu Sīrijas konflikta izbeigšanai, aicinot ārvalstis apturēt nemiernieku finansēšanu un solot nacionālā izlīguma konferences sarīkošanu, kam sekotu referendums par jauno konstitūciju, parlamenta vēlēšanas un jaunas valdības izveide. Tiesa, Asada politiskā atrisinājuma plāns nav izraisījis Rietumu atbalstīto Sīrijas opozīcijas grupējumu interesi, bet pašas rietumvalstis skaidrojušas, ka tas esot “atrauts no realitātes”.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011. gada marta, un saskaņā ar ANO datiem tajā dzīvību ir zaudējuši jau vairāk nekā 60 tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+