×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2016
Drukāt

Sirmais pārvar melno joslu un brauks uz otrajām olimpiskajām spēlēm

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Neskatoties uz ļoti neveiksmīgu sezonas sākumu, Latvijas šķēpmetējs Zigismunds Sirmais svētdien sacensībās “Ventspils šķēpi” negaidīti izpildīja Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu.

Ja sezonas ievadā Sirmā rezultāti sacensībās bija tuvāk 70 nekā 80 metru atzīmei, svētdien Sirmais pārspēja olimpisko normu, kas ir 83,00 metri – piektajā metienā viņa rezultāts bija 82,91 metrs, bet pēdējā jau 83,95 metri, ziņo Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Otrais Ventspilī aizvadītajās sacensībās ar jaunu personisko rekordu un izpildītu Eiropas čempionāta normatīvu (79 metri) bija Jānis Svens Grīva – 79,36 metri. Savukārt trešo vietu guva Rolands Štrobinders, kurš meta 78,64 metrus tālu, sasniedzot savu sezonas labāko rezultātu.

Līdz šim no Latvijas vīru šķēpmetējiem olimpisko normu bija pārsniedzis vienīgi Štrobinders.

Zīmīgi, ka piektdien olimpisko normatīvu izpildīja Sirmā draudzene Līna Mūze, kura Valmierā notikušajā Valsts prezidenta kausa izcīņā šķēpmešanā dāmām bija 62,09 metrus tāla un par 12 centimetriem laboja personisko rekordu.

Svētdien Ventspilī dāmu sacensībās uzvaru ar 59,78 metriem guva Palameika, kurai ar 58,71 metru sekoja Mūze.

Olimpisko spēļu normatīvus ir izpildījuši nu jau 16 Latvijas vieglatlēti – Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, Anita Kažemāka, Ariana Hilborna un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Rolands Štrobinders, Sirmais, Sinta Ozoliņa, Madara Palameika un Mūze šķēpmešanā, Pujāts un Ārents kārtslēkšanā un Arnis Rumbenieks ar Agnesi Pastari soļošanā. Tiesa, olimpiskajās spēlēs varēs piedalīties vien trīs no četrām normatīvu izpildījušajām maratona skrējējām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+