×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Skaidrība par referendumu – piektdien

Foto - LETAFoto - LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) piektdien Valsts prezidentam An­drim Bērziņam iesniegs savāktos deputātu parakstus, lai rosinātu tautas nobalsošanu par referendumu rosināšanas kārtības maiņu, apstiprināja Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS).


 

A. Bērziņš solījis, ka ar šā jautājuma atrisināšanu nekavēsies un, ja piektdien saņems opozīcijas solītos parakstus, tad viņš savu lēmumu par tālāko rīcību varētu pieņemt tajā pašā dienā, sacīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Prezidents sarunā ar žurnālistiem arī piebilda, ka viņam visu šo laiku vienmēr ir bijis savs viedoklis. “Neatkarīgi no tā, kādi tie jautājumi ir bijuši, kāds viņš man ir, tāds ir. Ja man rāda kazu un saka, ka tā ir govs, tad es saku, ka tā ir kaza,” atbildēja Bērziņš.

 

Lai gan prezidents no 2. augusta dodas atvaļinājumā, saistībā ar šiem grozījumiem Bērziņš pats plāno izmantot savas pilnvaras attiecībā uz šiem grozījumiem un citiem Saeimas pieņemtajiem likumiem, pavēstīja prezidenta likumdošanas un juridiskais padomnieks Edgars Pastars.

 

Jau ziņots, ka saskaņā ar Satversmes 72. pantu, ja 34 deputātu paraksti tiek savākti, tad prezidentam ir jāaptur likuma spēkā stāšanās uz diviem mēnešiem. Pēc tam Centrālajai vēlēšanu komisijai jāorganizē 1/10 vēlētāju jeb apmēram 150 000 pilsoņu parakstu vākšana. Gadījumā, ja šis parakstu skaits tiks savākts, par grozījumiem referendumu rosināšanas kārtībā būs jārīko referendums. ZZS politiķiem pusotras dienas laikā ir izdevies savākt 37 deputātu parakstus nepieciešamo 34 vietā.

A. Bērziņš un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien tikšanas laikā pauda vienotu viedokli par juridiski neviennozīmīgo situāciju saistībā ar to, ka Saeimas pieņemtie likuma grozījumi sastāv no Lisabonas līguma un Eiropas Savienības (ES) regulas izpildi nodrošinošām normām, savukārt saskaņā ar Satversmes 73. pantu šādi likumdošanas akti nav nododami tautas nobalsošanai. Līdz ar to parakstu iesniegšanas gadījumā būs nepieciešama vispusīga juridiska analīze par turpmāko rīcību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+