×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Skaidros, kā Rēzeknes laupītājs varēja piesavināties policistu auto

LETALETA

Valsts policijas Iekšējās drošības birojā sākta dienesta pārbaude, lai izvērtētu faktisko policistu rīcību saistībā ar pagājušās piektdienas notikumiem Rēzeknē, kur noziedznieks nolaupīja policijas automašīnu, informēja Valsts policijā (VP).

 

“Pēc šādām ārkārtas situācijām ir ļoti svarīgi precīzi izvērtēt visus notikušā apstākļus, tajā skaitā katra iesaistītā policijas darbinieka faktisko rīcību, lai saprastu, vai konkrētajā situācijā tika izdarīts viss iespējamais, vai arī bija iespējami citi rīcības varianti. Ļoti būtiski ir izanalizēt šādas nestandarta situācijas, kurās katram policijas darbiniekam zibenīgi jāpieņem lēmums par vispareizāko un efektīvāko rīcību. Tās ir sekundes simtdaļas, kurās policists, balstoties uz savu pieredzi, prasmēm un zināšanām, izlemj, kā rīkoties,” atzīst VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Ķuzis piebilst, ka nereti pēc ārkārtas situācijas policistu faktiskās rīcības analīzes tiek papildinātas arī policistu taktiskās mācības, lai uzlabotu konkrēta iemaņas vai noslīpētu taktiku.

23.augustā Rēzeknes pusē aizdomās par bruņotas laupīšanas veikšanu tika sākta 1965.gadā dzimušā Ralfa Tokaho meklēšana. Viņš šajā dienā ap plkst.17 bija iegājis kādā autoservisā Rēzeknē un, piedraudot ar apgrieztai medību bisei līdzīgu priekšmetu, sasējis servisa darbinieku, bet pēc tam nolaupījis automašīnu “Audi Q7”.

Brīdi vēlāk šo automašīnu pilsētā, kad tā ievērojami pārkāpa atļaujamo braukšanas ātrumu, pamanīja Ceļu policijas ekipāža, bet autovadītājs nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām, sāka bēgt un avarēja.

Pēc avārijas laupītājs ceļu policistiem piedraudēja ar ierocim līdzīgo priekšmetu un atņēma viņiem trafarēto dienesta automašīnu. No iegūtajām liecībām izriet, ka pēc tam noziedznieks, visticamāk, atbrīvojās no ieroča un devās Krievijas robežas virzienā.

Policija norāda, ka Tokaho iepriekš ir vairākkārt tiesāts par bruņotām laupīšanām un pēdējo reizi no ieslodzījuma atbrīvojies šā gada pavasarī, kur par 17 laupīšanu epizodēm izcietis 6,5 gadus ieslodzījuma.

Rūpīgi analizējot viņa psiholoģisko portretu un ierasto noziegumu izdarīšanas rokrakstu, secināms, ka viņš ir vienpatis. Arī iepriekšējās laupīšanas Tokaho pastrādājis viens, piedraudot ar vardarbību, bet līdz šim to nekad nav īstenojis. Iepriekš saviem upuriem viņš draudējis ar nazi, nevis šaujamieroci.

Policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un uzmanīties no iespējamā noziedznieka. Ikviens, kura rīcībā ir informācija par Tokaho atrašanās vietu, tiek aicināts zvanīt policijai uz tālruni 110, 112 vai 64 603 500.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+