Sports
Basketbols

Šķēle meklē komandu ārzemēs0

foto – Zane Bitere/LETA

Aizvadītās sezonas Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas vērtīgākais spēlētājs Aigars Šķēle nākamajā sezonā, visticamāk, valsts čempionē “Ventspilī” nespēlēs, aģentūrai LETA atklāja kluba valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics.

Pašlaik 25 gadus vecajam Šķēlem līgums ar “Ventspili” ir noslēdzies, bet spēlētājs esot apņēmies karjeru turpināt ārzemēs, lai gan oficiāli šobrīd klubs vēl nav atrasts.

“Aigars meklē variantus ārzemēs. Liels paldies viņam par pavadītajiem gadiem Ventspilī – lai izdodas noslēgt lielu un labu līgumu ārzemēs,” sacīja Pleinics. “Ja nu tas neizdosies, vienmēr gaidām atpakaļ.”

Šķēle “Ventspilī” spēlēja iepriekšējos divus gadus, bet aizvadītajā sezonā viņš bija viens no galvenajiem stūrakmeņiem, kāpēc komanda LBL finālā ar 4-2 pieveica “VEF Rīga”, turklāt viņš tika atzīts arī par MVP. Aizvadītajā sezonā aizsargs vietējā čempionātā kopumā 36 mačos caurmērā atzīmējās ar 12,4 punktiem, 4,5 atlēkušajām bumbām un 3,7 rezultatīvām piespēlēm.

Savukārt Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgā Šķēle iepriekšējā sezonā vidēji izcēlās ar 12,2 punktiem un 5,5 atlēkušajām bumbām.

Pleinics arī atklāja, ka “Ventspilī”, visticamāk, vairs nebūs neviena iepriekšējās sezonas leģionāra.

Saistītie raksti

“Vairāk koncentrējamies uz latviešu basketbolistiem, bet piedāvājums nav liels. Sākumā gribam vienoties ar pašmāju spēlētājiem, bet pēc tam attiecīgi piemeklēt ārzemniekus,” pauda Pleinics, kura klubs nesen papildināja sastāvu ar Polijas līgā rezultatīvi spēlējušu amerikāņu saspēles vadītāju Entoniju Bīnu.

“Ventspils” komandu arī nākamajā sezonā vadīs Roberts Štelmahers, bet viņam asistēs Gints Fogels, Akselis Vairogs un Kaspars Rūmnieks. Šobrīd spēkā esoši līgumi uz gaidāmo sezonu ir Bīnam, Ingum Jakovičam, Mārim Gulbim, Robertam Freimanim, Kristapam Ķilpam, Artūram Grīnbergam un Laurim Blauam.

LA.lv