×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Skolas gaitas Rīgā šogad uzsāks vairāk pirmklasnieku

LETALETA

Atsevišķās izglītības iestādēs vēl noslēdzas pēdējie kosmētiskie remontdarbi, taču kopumā Rīgas skolas ir gatavas jaunajam mācību gadam, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes vadība.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis norādīja, ka šis mācību gads sāksies ar pozitīvu vēsti – šogad pārtraukta tendence, kad gadu no gada skolēnu skaits samazinās. Šogad Rīgā skolēnu skaits ir nedaudz palielinājies un mācības uzsāks aptuveni par 400 bērniem vairāk nekā pērn – kopumā ap 65 300 skolēni.

Skolēnu skaita pieaugums galvenokārt noticis uz pirmklasnieku rēķina – provizoriskie dati liecina, ka šogad pirmās skolas gaitas uzsāks 6700 bērni salīdzinājumā ar 6255 pirmklasniekiem pirms gada un 5913 pirmklasniekiem 2011.gada septembrī. Tikmēr vidusskolās, komplektējot 10.klases, joprojām jūtamas iepriekšējo gadu negatīvās tendences, un vairākas skolas saskārušās ar grūtībām nokomplektēt pilnas klases ar 22 līdz 25 skolēniem.

Palielinot pieejamo vietu skaitu, pieaudzis arī bērnu skaits pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs – šogad pašvaldības bērnudārzos mācīsies 27 000 bērnu, savukārt vēl aptuveni 4100 mazo rīdzinieku apmeklēs kādu no 82 privātajiem bērnudārziem, ar kuriem pašvaldība noslēgusi sadarbības līgumus, paredzot vietu finansēšanai vai līdzfinansēšanai 3,65 miljonus latu.

Rīgas pašvaldība jaunajā mācību gadā paredzējusi katram skolēnam mācību grāmatu un darba burtnīcu iegādei 14,19 latu jeb kopumā 896 400 latus.

Visās Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs, tāpat kā līdz šim, darbosies interešu izglītības pulciņi, visi skolēni no 1. līdz 12.klasei sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas. Tāpat Rīgas dome turpinās dotēt pirmklasnieku un otrklasnieku brīvpusdienu nodrošināšanu, paredzot šim mērķim 580 915 latus, kā arī turpināsies peldēšanas apmācības otrās klases skolēniem, paredzot šim mērķim 46 000 latu.

Savukārt pedagogiem arī turpmāk tiks nodrošinātas pašvaldības piemaksas vidēji 50 latu apjomā, kā arī tiks piešķirts vienreizējs 50 latu pabalsts par godu Skolotāju dienai, paredzot šim nolūkam 451 570 latus.

Šajā mācību gadā Rīgā darbosies 118 vispārējās izglītības iestādes, 152 bērnudārzi, 11 bērnu un jaunatnes sporta skolas, 13 bērnu un jauniešu interešu izglītības centri, deviņas bērnu mākslas un mūzikas skolas.

Šogad juridiski likvidēta Rīgas Centra sākumskola, savukārt Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola darbojas divās ēkās – Bruņinieku ielā 24a un Tērbatas ielā 69. Savukārt pamatskola “Rīdze” atgriezusies renovētās telpās Valdemāra ielā 2, bet Oskara Kalpaka Rīgas Tautu daiļamatu pamatskola šogad uz renovācijas laiku pārcelsies uz ēku Krišjāņa Barona ielā 116.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+