Mobilā versija
+0.3°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
4. septembris, 2015
Drukāt

Lietuvas skolās noticis “tukšo solu streiks”

Foto: LETAFoto: LETA

Daļā Lietuvas mazākumtautību skolu trešdien noticis “tukšo solu streiks”. Tajā piedalījās vairāki simti skolēnu, viņu vecāki un politiķi. Streika rīkotāji pieprasīja atteikties no visās skolās vienādā lietuviešu valodas eksāmena, par 50% palielināt naudu, kas seko skolēnam, un ieviest obligātu eksāmenu poļu valodā kā dzimtajā valodā. Izglītības ministrija šo akciju uzskata par nelikumīgu, bet premjers Aļģirds Butkevičs izteica nožēlu par centieniem politizēt izglītības jautājumus, norādot, ka mazākumtautību skolas Lietuvā daudzējādā ziņā ir labākā situācijā nekā lietuviešu skolas. To iepriekš uzsvērusi arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite: “Lietuvas poļiem, krieviem un baltkrieviem ir iespēja ne tikai mācīties savu dzimto valodu, bet šajā valodā arī apgūt citus mācību priekšmetus no bērnudārza līdz pat augstskolai. Vienlaikus viņiem jānodrošina tikpat labas iespējas iemācīties valsts valodu, tādēļ par diskrimināciju būtu uzskatāma tieši lietuviešu valodas eksāmena prasību vienkāršošana.”

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (1)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+