×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Skolās varētu pilnveidot mācību saturu par veselības jautājumiem

LETALETA

Izglītības un zinātnes ministrijai kopā ar vairākām citām ministrijām būtu jāpilnveido izglītības saturs par veselības jautājumiem skolās, to ietver Veselības ministrijas (VM) risinājums, kā panākt, lai jauniešiem ir labākas zināšanas par veselības jautājumiem.

 

Par veselības mācību skolās kā atsevišķu mācību priekšmetu tiek diskutēts jau kādu laiku un par to viedokļi atšķiras. VM norāda, ka laika posmā no 2006.gadam līdz 2010.gadam, kopš tika ieviests integrētais mācību priekšmets “Sociālās zinības”, skolēnu veselības paradumi nav uzlabojušies, ko apliecinot fakts, ka tik daudz skolēnu regulāri smēķē, lieto alkoholu un ir fiziski neaktīvi.

Valdība otrdien skatīs ministrijas ziņojumu “Par mācību priekšmeta “”Veselības mācība”” iekļaušanu vispārējās vidējās un profesionālās izglītības mācību programmās”.

Lai uzlabotu situāciju, VM kā iespējamos risinājumus min Izglītības un zinātnes ministrijai līdz 2013.gada 1.decembrim pilnveidot klases stundas programmas paraugu 1.-12.klasei, papildinot veselības izglītības jautājumu tēmu loku.

Savukārt profesionālajās vidējās izglītības iestādēs un arodskolās, sākot ar 2015./2016. mācību gadu, noteikt mācību saturā obligāti apgūstamu veselības izglītības moduli, vienlaikus nepalielinot izglītojamo noslodzi.

Tāpat jāveic pedagogu sagatavošana un izglītošana, lai nodrošinātu profesionālā vidējā izglītībā un arodizglītībā kvalitatīvu veselības izglītības jautājumu apguvi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+