Latvijā
Rīga

Skolēni dziedās 2020. vai 2021. gadā?0


Līdz XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētkiem palicis nedaudz vairāk par mēnesi, un Mežaparka Lielajā estrādē drīz noslēgsies rekonstrukcijas darbi skatītāju zonā. Taču estrādes rekonstrukcijas plānotā otrā kārta traucē skolēnu dziesmu un deju svētku kalendāram.
Līdz XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētkiem palicis nedaudz vairāk par mēnesi, un Mežaparka Lielajā estrādē drīz noslēgsies rekonstrukcijas darbi skatītāju zonā. Taču estrādes rekonstrukcijas plānotā otrā kārta traucē skolēnu dziesmu un deju svētku kalendāram.
Foto – Ieva Leiniša/LETA

Pie jautājuma par XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises laiku un vietu valdošā koalīcija atgriezīsies pēc divām nedēļām, kad šo jautājumu vēlreiz būs pārrunājuši kultūras un izglītības un zinātnes ministri. Tā vakar žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Viņš atzina, ka patlaban ir būtiski saprast, kā Mežaparka Lielo estrādi sagatavot svētkiem tam paredzētajā laikā, vai arī nepieciešams sagatavot citu vietu vai laiku.

Koalīcija vienojās, ka divu nedēļu laikā izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un kultūras ministre Dace Melbārde pārrunās šo jautājumu, un tad pie tā atgriezīsies arī koalīcija.

Ekonomikas ministrs, partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens sacīja, ka pašlaik šis jautājums ir pilnīgi neskaidrs, proti, vai svētki varēs notikt tā, kā likumā ir paredzēts – 2020. gadā.

Satraukums radies, jo pašlaik nav skaidra estrādes projekta realizācija, kā arī tas, vai būs projekta otrā kārta, viņš teica. “Izskanējis scenārijs, ka dziesmu svētkus varētu pārcelt par vienu gadu, bet tāda situācija nav pieņemama,” uzsvēra politiķis.

Melbārde pēc nedēļas tiksies arī ar Rīgas domes pārstāvjiem, lai pārrunātu estrādes rekonstrukcijas otrās kārtas īstenošanu. Rīgas dome esot paudusi, ka patlaban esot iespējams pārskatīt un pārplānot veicamos darbus, jo otrās kārtas īstenošana pašlaik tikai tiek plānota.

“Šadurska kungs ir strikts. Viņš mums ievēro likumu. Gribu teikt, ka ir jāmeklē risinājumi tam, lai varētu gan īstenot estrādes projektu, gan notikt dziesmu svētki. Risinājums atradīsies. Svētku vēsturē ir daudzi gadījumi, kad risinājumi ir atrasti, un šis nebūs izņēmums,” komentējot Šadurska un “Vienotības” valdes uzstādījumu par nepieciešamību ievērot Dziesmu un deju svētku likumu, teica ministre. Melbārde uzsvēra, ka patlaban tiek meklēti risinājumu un nekas vēl nav izlemts.

“Vienotības” valde kategoriski iebilst pret XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanas pārcelšanu uz 2021. gadu, jo Skolēnu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošana 2020.gadā ir noteikta ar likumu un skolēni jau tagad aktīvi gatavojas svētkiem. Vienlaikus partijā pauda pārliecību, ka šiem svētkiem jānotiek Mežaparka Lielajā estrādē.

LA.lv