×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Skolēniem dāvina burtnīcas ar “Par Dzimto Valodu” logo

Foto- LETAFoto- LETA

Biedrība “Dzimtā valoda” vairākām Latvijas skolām, sākot jauno mācību gadu, uzdāvinājusi līniju burtnīcas, kuru vāku rotā uzrakts krievu valodā, kā arī logo “Par Dzimto Valodu!”.

Biedrības pārstāvis Illarions Girss aģentūrai BNS pastāstīja, ka uz burtnīcām nav attēlots partijas “Par Dzimto Valodu!” logo, bet gan sabiedriskās kustības simbolika. Līdz ar to partijai nevarot pārmest skolēnu iesaistīšanu politiskā aģitācijā. Turklāt viņš uzsvēra, ka burtnīcas skolām dāvinājusi nevis partija, bet gan biedrība.

Uzraksts “Par Dzimto Valodu!” uz burtnīcām nav domāts kā partijas simbolika, bet gan devīze, mudinot skolēnus savu dzimto valodu uzskatīt par bagātību, sacīja Girss.

Burtnīcas izdotas 7000 lielā tirāžā, un patlaban puse no tām izdalītas krievu skolām. Neviena no latviešu skolām nav izteikusi vēlmi iegūt tās savā īpašumā, sacīja biedrības pārstāvis.

Uz burtnīcas vāka attēlots krievu dzejnieks Aleksandrs Puškins sporta tērpā ar uzrakstu “Par Dzimto Valodu!”, bet līdzās ir uzsaukums krievu valodā: “Sāc ar nelieliem tekstiem. Pakāpeniski palielini slodzi.”

Jau ziņots, ka politisko partiju reģistrā jūlijā iegrāmatotas izmaiņas Vladimira Lindermana dibinātajā partijā “13.janvāra kustība”, kuras nosaukums tagad ir “Par Dzimto Valodu!”.

Kā partijas darbības mērķis norādīts “pakļaut Latvijas valsts politiku valsts iedzīvotāju vispārcilvēciskajām interesēm demokrātiskā un sociāli taisnīgā valstī ar cilvēktiesību ievērošanas un nodrošināšanas visaugstāko pakāpi”.

Partija jau iepriekš uzsvērusi, ka tā piedalīsies Saeimas un pašvaldību vēlēšanās, lai gan divi tās līderi – Lindermans un Jevgēnijs Osipovs – nav ieguvuši Latvijas pilsonību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+