×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Skotijā startē neatkarības atbalstītāju oficiālā kampaņa

skotija

Gatavojoties Skotijas neatkarības referendumam, kas varētu notikt ne agrāk kā 2014. gadā, Edinburgā startē neatkarības idejas atbalstītāju oficiālā kampaņa “Yes Scotland” (“Jā Skotija”).

Galvenā loma kampaņā būs Skotijas Nacionālajai partijai (SNP), bet tajā piedalīsies arī citas partijas, kā arī slavenības un uzņēmumi. Tomēr vienlaikus jau izskan bažas, ka kampaņa tiek sākta pārāk agri, ņemot vērā, ka referendums nenotiks agrāk kā 2014. gadā. Sagaidāms, ka vēlāk šogad kampaņu uzsāks politiskie spēki, kas atbalsta Skotijas palikšanu Apvienotajā Karalistē.

SNP ministri, kas vēlas, lai referendums notiktu 2014. gada rudenī, patlaban risina sarunas ar Britānijas valdību par tā norises kārtību. “Jā Skotija” būšot lielākā sabiedrībā balstītā kampaņa Skotijas vēsturē, un tās mērķis ir iegūt plašu atbalstu Skotijas neatkarības idejai. Kampaņas atklāšanas sarīkojumā piedalīties skoti no “visiem sabiedrības slāņiem”, kā arī “vadošās zvaigznes”. “Pasākuma norisei izraudzītā 550 vietu zāle ir pilnībā izpildīta, un mēs to aizpildītu no jauna, ņemot vērā intereses līmeni,” sacīja kampaņas pārstāvis. “Mums būs 100 žurnālistu no visām pasaules malām – no Ķīnas līdz Savienotajām Valstīm, no Spānijas līdz Vācijai. Tas atspoguļo ne tikai Skotijā, bet arī starptautiskajā arēnā radīto interesi.”

Kampaņas atklāšanas pasākumam “mēs izraudzījāmies kinoteātri, jo tā ir vieta, uz kuru iet vienkāršie cilvēki, atšķirībā no konferenču centriem vai citām tradicionālajām šādu pasākumu norises vietām, un mēs vēlējāmies raidīt signālu, ka šī ir tautas, nevis politiķu lieta”, skaidroja pārstāvis. “Mums tai ir jābūt plašākajai sabiedrībā balstītajai kampaņai Skotijas vēsturē.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+