×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. februāris, 2016
Drukāt

Skudra: “Gods kalpot Latvijai” var palīdzēt “Saskaņai” nokļūt valdībā (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Gods kalpot Latvijai" dibināšanas sapulce Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

27.februārī dibinātā partija “Gods kalpot Latvijai” ir sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” satelītorganizācija, kas pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām var palīdzēt “Saskaņai” nokļūt valdībā, aģentūrai LETA atzina Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

“Nav ne mazāko šaubu, ka “Gods kalpot Latvijai” ir iecerēta kā “Saskaņas” satelītorganizācija, kas savus spēkus pārbaudīs gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, lai pēc tam startētu Saeimas vēlēšanās,” pauda Skudra.

Eksperts domā, ka “Gods kalpot Latvijai” un “Gods kalpot Rīgai” pašvaldību vēlēšanās palīdzēs “Saskaņai” nonākt pie varas tajos reģionos, kuros atbalsts šai partija patlaban ir zems, piemēram, Vidzemē. Savukārt pēc Saeimas vēlēšanām valdību varētu veidot “Saskaņa”, “Gods kalpot Latvijai” un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

“”Gods kalpot Latvijai” plāns varētu būt atņem vēlētājus ZZS un nacionālajai apvienībai, nevis orientēties uz “Vienotību” un tās prorietumnieciski domājošo vēlētāju daļu. Visas pazīmes liecina, ka uz 2018.gada Saeimas vēlēšanām tiek veidota tāda koalīcija, kas būtu nacionāli patriotiski orientēta, lai distancētos no “Vienotības” u.c. prorietumnicisko partiju kursa,” sacīja Skudra.

Pēc eksperta teiktā, “Saskaņas” valdes priekšsēdētājam, Rīgas mēram Nilam Ušakovam pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām nav izredzes ieņemt valdības vadītāja amatu.

“Pirmkārt, būtisks šķērslis būs Latvijas simtgade, jo Ušakovam un “Saskaņai” būs grūti kaut ko piedāvāt, kas visā Latvijā varētu ļaut cerēt savākt vairāk balsu. Otrkārt, uz šādiem Ušakova centiem nelabvēlīgi raugās ZZS, jo viņi sevi uzskata par to partiju, kas būs dominējošā gan pēc pašvaldību, gan Saeimas vēlēšanām. ZZS līderi vēlas būt lielākā un spēcīgākā frakcija bez Ušakova kā premjera,” uzskata pētnieks.

Kā ziņots, 27.februārī nodibināta partija “Gods kalpot Latvijai”. Par partijas priekšsēdētāju tika ievēlēts biedrības “Gods kalpot Latvijai” valdes loceklis Andrejs Požarnovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kremlis mūs mīca kā mālus.Nav tālu tas laiks,kad būsim kļuvuši par cietu pamatu viņu sovjetveidīgai pārvaldībai Latvijā.Naudas mānīgi vilinošā,spožā vara mūs iedzīs visai “šaurā bezizejā”.

  2. … Ticam AM, Bergamana, uzmanibai … sos lumpenus nolikt mala … Opi !

  3. Vienmēr ar lepnumu esmu skatījies TV rādītos sižetus, kur apbalvo mūsu armijas puišus – cik apņēmīgi un braši viņi saka: “Gods kalpot Latvijai!”. Tagad šie svētie vārdi tiek apgānīti. Ceru, ka Bergmanis vērsīsies Uzņēmumu reģistrā ar aicinājumu nereģistrēt partiju ar šādu nosaukumu – tas būtu spļāvienas sejā īstiem Latvijas patriotiem.

  4. Kāpēc izdomāt jaunu Trojas Zirgu,ja vecais labi iejāts?Preteklis Andris Ameriks sen kā ar “Gods kalpot Rīgai” jau balsta krievvalodīgos nacistus.Tagad kārta citam “latvietim” Požarnovam pārņemt stafeti,lai kopīgi ar čigānu Lembergu pasniegtu Latviju “uz paplātes” Putinam.

  5. šie kalpo svešiem kungiem, bet partiju nosauc Latvijas zvēresta vārdā un mūsu Latvija svētās trīs zvaigznes, kā vispār ko tādu var pieļaut, vai tiešām kremļa kalpi ir tik daudz Latvijā kad var atļauties jebko.
    Soli pa solim latvieši savas pasivitātes, vienotības un nacionālā lepnuma trūkuma dēļ zaudē savu atšķirīgo raksturu un pozīcijas krievu priekšā, pamazām atgriežoties pie tā, ka valsts tiek pārvērsta par krievu republiku, vēsta Izraēlas laikraksts “The Jerusalem Post”.

  6. Tad nu atraduši īsto vietu kur dibināt šo Saskaņas/VK Trojas zirgu !

Draugiem Facebook Twitter Google+