Mobilā versija
+8.4°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
31. janvāris, 2016
Drukāt

Slepenā zinātne šokē: šūnu skulptūras, mākslīgās smadzenes, galvas transplantācija (1)

1. Laboratorijā izaudzē smadzenes

1no9
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Austriešu pētnieki patiešām veikuši lielu soli virzienā uz smadzeņu noslēpuma izzināšanu – viņi tās vārda tiešā nozīmē izaudzējuši. Priecē tas, ka šīs smadzenes nepeld tikai lielā stikla burkā, bet tie ir tikai četrus milimetrus lieli “smadzeņu organoīdi”, kas tā dēvētajā Petrija kausā izaudzēti no cilvēka cilmes šūnām. Šīs savdabīgās minismadzenes ir pirmais gadījums, kad zinātniekiem izdevies laboratorijas apstākļos izveidot kaut ko līdzīgu īstiem smadzeņu audiem. Protams, līdz saprātīgai būtnei vēl ir ļoti tālu, taču, tieši pateicoties minismadzenēm, jau izdevies uzzināt to, kā attīstās reti sastopamā slimība mikrocefālija. Turklāt pētnieki pauž, ka tādus paraugus var izveidot citu nopietnu slimību diagnosticēšanai un ārstēšanai, piemēram, autisma un šizofrēnijas gadījumos.

 1. Laboratorijā izaudzē smadzenes
 2. Pats sevi pārvērš monstrā
 3. Izved cilvēku no klīniskās nāves
 4. Atjaunina šūnas ar bioelektrību
 5. Galvas transplantācija ir iespējama
 6. Uztaisa sev ideālu sievu
 7. Reanimē mirušus suņus
 8. Rada skulptūras no cilvēka šūnām
 9. Īsta mūsdienu Frankenšteina privātprakse

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. hREN.TV zinātnes spīdekļu benefice? Atbildēt

  Kādreiz padomjlaikā iznākošajā humora un satīras žurnāla Dadzis pēdējā lappusē allaž tika publicēti līdzīgi pastāstiņi. Tikai toreiz rakstītāji bij krietni inteliģentāki un tos par zinātni nosaukt kautrējās …

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+