Tehnika
Auto un moto

Sniegputeņa dēļ daudzviet būtiski apgrūtināti braukšanas apstākļi1

Foto: Timurs Subhankulovs

Sniegputeņa dēļ patlaban daudzviet valstī būtiski apgrūtināti braukšanas apstākļi. Savukārt Kurzemē gaisa temperatūra ir pakāpusies virs nulles un līst, tāpēc veidojas atkala, radot īpaši sarežģītus braukšanas apstākļus, portālu LA.lv informē VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Autovadītājus aicina būt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem šādos nelabvēlīgos laika apstākļos, izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci. Tāpat jārēķinās, ka sniegputeņa un lietus laikā ir arī apgrūtināta redzamība.

Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem vairākkārt. Galveno autoceļu posmi Kurzemē šodien jau ir tīrīti četras reizes, LVC vēršam autobraucēju uzmanību, ka intensīvas snigšanas laikā pilnīgi bez sniega tos uzturēt nav iespējams.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos šobrīd iesaistītas vairāk kā 60 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs “ ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
LVC atgādina, ka autoceļu tīrīšana un kaisīšana notiek prioritārā secībā, sākot ar valsts galvenās nozīmes autoceļiem un autoceļiem ar lielāku satiksmes intensitāti, vēlāk pievēršoties reģionālās un vietējās nozīmes ceļiem, atbilstoši autoceļu uzturēšanas prasībām un specifikai.

LA.lv