Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
8. decembris, 2015
Drukāt

Sniegs vai dubļi – ziemas riepām jābūt!

Foto: LETAFoto: LETA

Autoservisā Senču ielā automašinai tiek veikta vasaras riepu nomaiņa uz ziemas riepām.

Iestājoties ziemai, laikapstākļi kļūst ļoti mainīgi un satiksmei bīstami, tāpēc Valsts policija atgādina, ka neatkarīgi no sniega daudzuma laika posmā no 1.decembra līdz 1.martam transportlīdzekļiem jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, kā arī jāievēro piesardzība uz ceļa, atgādina Valsts policijā.

Iespējams, ka riepas, kas lietotas iepriekšējā ziemas sezonā, šajā sezonā vairs nevar droši izmantot. Pirms izmantošanas tās rūpīgi jāpārbauda un jāpārliecinās vai tās nav saplaisājušas vai kā citādi bojātas. Ministru Kabineta noteikumi nosaka, ka ziemas riepu protektoru dziļumam jābūt vismaz 4 mm.

Gada tumšajā periodā šoferus var sagaidīt tādi izaicinājumi kā apgrūtināta redzamība un slidenas brauktuves, tāpēc rūpīgi jāvērtē situācija un jāizvēlas atbilstošs ātrums. Pat, ja nav sniega, šajā laikā uz ceļiem var veidoties atkala jeb “melnais ledus” – ledus kārtiņa, kas var izskatīties kā slapjš asfalts. Tāpat atgādinām, ka ziemas sezonā ir jārēķinās, ka bremzēšanas ceļš ir garāks, tāpēc šoferiem ir jāietur lielāka distance no priekšā braucošajiem satiksmes dalībniekiem. Transportlīdzekļu vadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem uz tiltiem, ceļu pārvadiem, līkumiem un krustojumiem, jo šādi ceļu posmi bieži ir grūti pārredzami.

Ļoti noderīgi būtu atkārtot zināšanas par to, kā rīkoties sānslīdes un akvaplanēšanas gadījumos. Ja brauktuve ir slidena, būtiski samazinās riepu saķere ar brauktuves virsmu, tāpēc, jo dziļāks ir riepu protektors, jo drošāk.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+