×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Sociālistu kandidāts cer uz uzvaru

fransua_afp_92

Francijā svētdien notiks prezidenta vēlēšanu pirmā kārta. Aptaujas liecina, ka opozīcijā esošo sociālistu kandidāts Fransuā Olands tajā, visticamāk, pārspēs pašreizējo valsts galvu Nikolā Sarkozī, kura vadības stils un darbība ekonomikā ir atsvešinājusi lielu daļu elektorāta.


Neskatoties uz viņa pieredzes trūkumu valdības darbā, vairākums aptauju liecina, ka 57 gadus vecais Olands ir favorīts pirmajā vēlēšanu kārtā un ka arī otrajā vēlēšanu kārtā, kas notiks 6. maijā, viņš gūs pārliecinošu uzvaru. Tomēr Sarkozī, kurš arī ir 57 gadus vecs, izdevies mazināt Olanda pārsvaru, pievēršoties aktuālajiem drošības un imigrācijas jautājumiem, kā arī brīdinot, ka sociālistu nākšana pie varas var radīt haosu finanšu sistēmā. Eksperti gan norāda, ka Sarkozī tā arī nav izdevies kliedēt vilšanos, kuru vēlētājos radījusi viņa piecus gadus ilgā prezidentūra, pateicoties pašreizējā Elizejas pils saimnieka personīgās dzīves stila ekstravagancei un augstajam bezdarba līmenim, kas turpina pieaugt par spīti Sarkozī solījumiem veicināt jaunu darba vietu radīšanu un labklājības līmeņa 
celšanos.

Tajā pašā laikā nedrošība, kuru radījis bezdarbs, kas nesen sasniedza 12 procentu atzīmi, pirktspējas mazināšanās un valdības īstenotie taupības pasākumi, veicinājusi kreiso ekstrēmistu kandidāta – 60 gadus vecā Žana Lika Melanšona – popularitātes kāpumu, dažās aptaujās viņam negaidīti izvirzoties trešajā vietā un apsteidzot galēji labējās Nacionālās frontes līderi Marinu Lepēnu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+