Latvijā
Politika

Reitingus neietekmēs, bet būs interesanti! Sociologs un “soctīklotāji” vērtē Kaimiņa izstāšanos no LRA 16

LETA

Politiķa Artusa Kaimiņa lēmums izstāties no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas politiskā spēka reitingus neietekmēs būtiski, tomēr būs interesanti vērot, kas notiks, aģentūrai LETA atzina sociologs Arnis Kaktiņš.

“Negaidīti. Būs interesanti redzēt, vai ietekmēs,” sprieda Kaktiņš. Viņam gan pagaidām grūti prognozēt, kādu ietekmi tas atstās uz partijas reitingiem, un, atceroties līdzīgus gadījumus pagātnē ar citiem politiķiem, nevarot meklēt analoģijas, jo katrs politiķis ir citāds.

Vienlaikus gan viņš uzskata, ka, ņemot vērā partijas ne visai augsto popularitāti, reitingi būtiski netiks ietekmēti un tā lielu skaitu atbalstītāju nezaudēs.

Tāpat ir pārspīlēti uzskatīt, ka partijas līderiem un idejām ir milzīgs potenciāls, kas līdz šim nav īstenojies Kaimiņa personības dēļ.

Izmaiņas politiskā spēka reitingos būšot interesanti vērot ilgtermiņā.

Jau ziņots, ka populārais, bet skandālos bieži iekļūstošais Saeimas deputāts Kaimiņš izstājies no LRA Saeimas frakcijas. Kaimiņš paziņojumā skaidro, ka šādu lēmumu pieņēmis, jo LRA frakcijas vadība esot kļuvusi par “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas dedzīgāko atbalstītāju viņas cīņā par premjera amatu.

Deputāts gan joprojām plāno turpināt darbu Saeimā un tās komisijās. Viņš skaidro, ka “parlamenta politiskā kultūra pilnīgi ignorē jebkuru opozīcijas priekšlikumu. Līdz ar to nav starpības, vai opozīcijai ir astoņas vai viena deputāta balss. Pārmaiņas var nest tikai sabiedrības aktīva līdzdalība politiskajos procesos. Es par savu frakciju uzskatu tos daudzos tūkstošus atbalstītāju, kas seko manam darbam un aktīvi izsaka savas domas”.

Izstājos no LRA. Tagad mana frakcija esiet Jūs! sunubuda.tv/pazinojums-art…
Wed Dec 16 12:56:26 +0000 2015


Žurnālists Aidis Tomsons norāda, ka vēl vakar LRA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars norādīja par frakcijā esošo vienotību.

Vēl vakar @MartinsBondars @Krustpunkta apgalvoja, ka viņa frakcija ir pilnībā uzticama un vienota, arī @artuss :))
Wed Dec 16 12:43:43 +0000 2015

Jurists Voldemārs Burģis pieņem, ka Kaimiņa piemēram sekos arī citi.

 

Arktuss Kaimiņš izstājies no Latvijas Reģionu apvienības, jo iebilst pret Vienotības priekssēdētāju Solvitu Āboltiņu. Kurš nākamais?

Gleznotāja Ilze Jaunberga ir pārsteigta par deputāta lēmumu.

Finansiste un sabiedriskā aktīviste Kristina Blumberga apsveic Kaimiņu.

Tvitera lietotājs Jānis Mednis uzskata, ka Kaimiņa rīcību atbalsta daļa sabiedrības.

 

@artuss Tu noformulēji lielākās- normālās tautas daļas domas, paldies!
LA.lv