×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Sodanauda par dzīvības briesmām

Foto - LETAFoto - LETA

Lielu uztraukumu ar laimīgām beigām piektdien, Starptautiskajā sieviešu dienā, piedzīvoja tie sabiedriskā transporta autobusa pasažieri, kas no Rīgas uz Bausku devās ar priekšpēdējo reisu. Autobusam Bauskas autoostā vajadzēja ierasties pulksten 23.00, tomēr pasažieri ieradušies pēc aptuveni stundas, pastāstīja Bauskas autoostas dežurante.

 

Kavējuma iemesls – autobusa aizturēšana un šofera pārbaude saistībā ar aizdomām par alkoholisko dzērienu lietošanu. Aizdomas apstiprinājās.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietniece Ieva Sietniece teic, ka SIA “Sabiedriskais autobuss” piederošo transportlīdzekli “‘Mercedes Benz 0814” policijas darbinieki apturēja Codē – aptuveni desmit kilometrus no Bauskas. “Bijām saņēmuši informāciju par šofera iespējamo atrašanos alkohola reibuma stāvoklī. 1979. gadā dzimušajam autobusa vadītājam konstatēja 1,426 promiles lielu reibuma pakāpi. Policijas darbinieki sastādīja protokolu. Agrāk šāda gadījuma nav bijis,” tā I. Sietniece.

SIA “Sabiedriskais autobuss” valdes priekšsēdētājs Vitālijs Komars stāsta, ka šoferi ik rītu, ierodoties darbā, elpojot alkometrā. Ja esot aizdomas par alkoholisko dzērienu lietošanu, tiekot saukta medmāsa un mērīts asinsspiediens.

V. Komars solīja vainīgo šoferi atlaist no darba un taisnojās, ka nekad agrāk šis darbinieks neko līdzīgu neesot atļāvies: “Šoferis bija svinējis Sieviešu dienu. Nevaram, nav laika pirms katra reisa pārbaudīt vadītāju vai kā Skandināvijas valstīs uzstādīt autobusā alkometrus. Turklāt, ja vadītājs gribēs, no alkoholisko dzērienu lietošanas viņu neviens neatturēs.”

V. Komars teic, ka Bauskas pašvaldības mājas lapā uzņēmums atvainojies pasažieriem, tomēr vakar pēcpusdienā informācija par to nebija atrodama. “Ļoti labi, ka šis gadījums beidzās tā. Pasažieru aizvešanai uz Bausku aizsūtījām rezerves autobusu,” stāsta uzņēmējs.

SIA “Sabiedriskais transports” pasažierus maršrutā Rīga–Bauska–Rīga pārvadā kopš šā gada janvāra, kad mazāksolīšanā pārspēja Bauskas vietējo uzņēmumu “Aips”, nosolot par 30% zemākas izmaksas un ekspertiem radot aizdomas par dempinga cenu. “Mūs uztvers kā sūdzētājus, ja komentēsim šo gadījumu, tomēr ir skaidri redzams, ka neizskaidrojami mazās “Sabiedriskā transporta” izmaksas rada trūkumus šoferu kontrolē,” vakar teica SIA “Aips” vadītājs Uldis Kolužs.

Autotransporta direkcijā vakar par notikušo ar SIA “Sabiedriskais transports” autobusa pasažieriem uz “Via Baltica” maģistrāles uzzināja no “Latvijas Avīzes” žurnālista. Direkcijas preses sekretāre Sandra Maļuha pēc fakta pārbaudes solīja, ka pasažieru pārvadātājam SIA “Sabiedriskais transports” tiks prasīts paskaidrojums un piemērots sods. Visticamāk, sodanauda.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+