Latvijā
Novados

Šodien“Gaujas svētkos” demonstrē militāro tehniku1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA

Sestdien, 26. maijā, Ādažos notiek gadskārtējie “Gaujas svētki”, kuros visas dienas garumā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Nacionālo bruņoto spēku militāro ekipējumu un tehniku, tajā skaitā „M109A5Oe“ tipa pašgājējhaubiču sistēmu, kas iegādāta no Austrijas, lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, informē Aizsardzības ministrija.

Militāro tehniku un ekipējumu demonstrēs arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri, un svētku viesiem būs iespēja apskatīt Spānijas bruņoto spēku kājnieku kaujas mašīnas “Pizarro” un bruņumašīnu “VAMTAC”, Kanādas bruņoto spēku vieglās kaujas bruņumašīnas un haubices “M777” un citu sabiedroto tehniku, kā arī nogaršot spāņu gatavoto nacionālo ēdienu – paelju.

Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt par dienesta iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos. Šogad profesionālajā dienestā plānots uzņemt 710 karavīrus.

Tāpat Latvijas un sabiedroto valstu karavīri piedalīsies svētku gājienā, kura muzikālo noformējumu nodrošinās Zemessardzes orķestris.
Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gadā, un tajā muzicē jaunieši, kas ir profesionāli mūziķi vai topošie profesionāļi. Zemessardzes orķestra sastāvā darbojas arī saksofonu kvartets, džeza ansamblis, bigbends un koris. Zemessardzes orķestra diriģents ir kapteinis Andis Karelis.

Orķestra galvenie uzdevumi ir popularizēt Zemessardzi un nodrošināt muzikālo pavadījumu Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku pasākumos. Zemessardzes orķestris piedalās arī dažādu pilsētu svētkos un citos sabiedriskos pasākumos.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā daudznacionālo kaujas grupu, kas izvietota Ādažos un integrēta Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā, vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā.

Lēmumu par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā apstiprināja 2016. gada NATO samitā Varšavā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

Šogad NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu papildinās arī Čehija un Slovākija.

LA.lv