×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Sodītais Ušakovs VVC velta bildi ar galvaskausiem (83)

Foto LETA/FacebookFoto LETA/Facebook

Valsts valodas centra (VVC) sods par pašvaldības īstenoto saziņu svešvalodā sociālajos tīklos, ir tendencioza piekasīšanās, uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”). Reaģējot uz VVC sodu, Rīgas mērs sociālā tīkla “Facebook” lapā publicējis VVC veltītu bildi ar cilvēku galvaskausiem.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks Uģis Vidauskis pastāstīja, ka, pēc Ušakova teiktā, ir arī citas valsts institūcijas, kuras krievu valodu izmanto komunikācijā ar sabiedrību, piemēram, Valsts kontrole un Ministru kabinets. Rīgas mērs komentēja arī VVC lūgumu domei izvērtēt atļauju izvietot kafejnīcas “Ļeņingrad” izkārtni Rīgas centrā, uzsverot, ka tad būtu nepieciešams izvērtēt arī izkārtnes “McDonald’s” izkārtnes atbilstību valsts valodai.

Saziņu ar iedzīvotājiem sociālajos tīklos krievu valodā Rīgas mērs skaidrojis kā komunikācijas veidu, ar kura palīdzību ātrāk, vieglāk un bez liekas birokrātijas sniegt informāciju pilsētas iedzīvotājiem, uzsverot, ka sociālo tīklu galvenais uzdevums ir sekmēt ātrāku informācijas izplatību sabiedrībā. Rīgas domē nepastāvot uzskats, ka komunikācija sociālajos tīklos krievu valodā ierobežotu latviešu valodu kā valsts valodu.

Ušakovs ceturtdien gan savā privātajā sociālā tīkla “Facebook” lapā, gan arī savā oficiālajā – politiķa lapā, kuru uztur Rīgas domes darbinieki, publicējis VVC veltītu bildi ar identiskiem cilvēka galvaskausiem, pie kuriem rakstīti “latvietis”, “krievs”, “melns”, “balts” un citi uzraksti, taču attēla beigās ir redzams pērtiķa galvaskauss ar izteikti mazu vietu smadzenēm. Bildes aprakstā Rīgas mērs komentējis “Par Valsts valodas centru, kurš uzskata, ka pašvaldība nedrīkst komunicēt ar saviem iedzīvotājiem feisbukā krievu valodā”. Identisks bildes apraksts ievietots arī krievu valodā.

Savukārt trešdien Ušakovs “Facebook” vidē rakstījis: “Valsts valodas centrs tomēr pieņēmis lēmumu sodīt mani par to, ka Rīgas dome sociālajos tīklos (Facebook, Twitter un Instagram) komunicē arī krieviski. Turklāt par šo sodu es uzzināju nevis no paša Valsts valodas centra, bet no žurnālistiem”.

Valsts valodas centram Ušakovs ieteicis “darīt to, kas viņiem sanāk, piemēram, domāt par to, kā latviski dēvēt “pokemonus”. Ne uz ko citu viņi acīmredzami nav spējīgi”.

Rīgas domes pārstāvis norādīja, ka VVC sods par Ušakova īstenoto saziņu krievu valodā sociālajos tīklos tiks pārsūdzēts. “Lēmums viennozīmīgi tiks pārsūdzēts un juristi izvērtēs lietas juridiskos aspektus. Patlaban ir saņemts pārkāpuma protokols,” norādīja Vidauskis, piebilstot, ka pašvaldība turpinās ierasto komunikāciju līdz šim izmantotajās valodās.

VVC Valsts kontroles departamenta Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītājs Viesturs Razumovskis norādījis, ka valodas centrs nevēršas personīgi pret Ušakovu, bet tieši pret pašvaldību, kura neievēro Valsts valodas likuma normu, ka pašvaldības sniedz informāciju tikai valsts valodā. Domes priekšsēdētājam piespriestā soda apmērs netika izpausts, taču normatīvie akti nosaka, ka sods par šādu pārkāpumu ir robežās no 35 līdz 140 eiro.

Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (“Saskaņa”) jāapzinās sava amata pienākumi un likumā noteiktās prasības, uzskata Valsts valodas centra (VVC) direktors Māris Baltiņš.

Baltiņš Rīgas mēram iesaka ievērot vispārējas labas uzvedības un ētikas normas, nevis attaisnoties, sociālajos tīklos daloties ar trešās šķiras asprātībām.

VVC direktors uzsvēra, ka valodas centrs nav sodījis Ušakovu personīgi. Valsts valodas likums valsts vai pašvaldības iestādei ļauj sniegt sabiedrībai pieejamu informāciju tikai valsts valodā. Par šādas kārtības neievērošanu pie atbildības tiek saukta valsts vai pašvaldības atbildīgā persona, kas šajā gadījumā ir pašvaldības vadītājs. VVC arī nevēršoties pret Rīgas domes profiliem krievu un angļu valodā sociālajā tīklā “Facebook”.

“Tas pat ir uzteicami, ja informācija par tādu pasākumu kā Rīgas svētki ir ne tikai angļu un krievu valodā, bet arī citās tuvāku un tālāku valstu valodās. Plaša informēšanas kampaņa palielina iespējamību, ka Rīga būs ideāls galamērķis daudziem ārvalstu tūristiem,” norādīja VVC direktors.

Baltiņš uzsvēra, ka valsts valoda Latvijā ir latviešu valoda, tāpēc dome un tās vadītājs nevar, sev vien zināmu iemeslu vadīts, izvēlēties valodas, kādās veiks saziņu ar Latvijas sabiedrību.

Pievienot komentāru

Komentāri (83)

 1. Ļoti vienkārši.
  Ja Ušakovs kā valsts amatpersona (kā Rīgas mērs, nevis kā privātpersona) nepublicē savus video ar subtitriem vai tulkojumu latviski, tad viņš pārkāpj likumu. Vienkārši? Vienkārši.
  Personīgi, es saprotu krievu valodu, taču ir pilsoņi, kas to neprot, un šajā valstī tā ir, lai arī ne vistālredzīgākā, tomēr pieņemama pozīcijā kādu pilsonis var ieņemt. Savukārt, valsts iestādēm un amatpersonām jāsniedz informāciju valsts valodā, lai ikkatrs pilsonis to varētu saprast.
  Tātad, problēma ir nevis tajā, ka Ušakovs komunicē krieviski, bet tajā, ka konkrēto informāciju viņš publiski izplata tikai krieviski.
  Korekti? Korekti.

 2. Kopš kura laika sociālie konti ir OFICIĀLA vide, kur jākontrolē valodas lietojums tādā veidā? Cirks tiešām turpinās Latvijā…

 3. Sarmīte Poikāne Atbildēt

  Cienījamie komentētāji! Runājiet par lietu un nepieminiet visur cilvēka tautību. Atstājam šo bezjēdzīgo šķendēšanos par to, ka Nils Ušakovs ir krievs. Ir, nu ir katra nācija atsķirīga_ ēšanā, dzeršanā, uzskatos, priekšstatos… Bet , lamājot Rīgas mēru, ka viņš ir krievs, latvieši parāda kaut ko pavisam nelāgu savā raksturā un intelekta līmenī. Es turpinu aicināt visus rosināt atbildīgās instances pārbaidīt Nila Ušakova atbilstību ieņemamajam amatam, jo šis cilvēks, Latvijas galvaspilsētas vadītājs, nav lojāls Latvijas valstij.

  • Национальность мэра ни причём, согласен полностью. А вот как и чем, да в каких единицах измеряется лояльность к государству, многим непонятно.

  • Jā, tautība te nav svarīga. Svarīgi ir, kādus politiskos mērķus attiecīgā persona cenšas realizēt. Ušakovs nav lojāls Latvijas valstij, konkrēti, Latvijai kā nacionālai valstij, kā 18. nov. Republikai. Ušakovs pārstāv tās krievvalodīgo masas politiskās intereses, kura šeit ieradās padomju okupācijas laikā. Jā, viņi mīl Latviju, viņiem patīk Latvijā, bet, ir tikai viena problēma – latvieši. Ušakova pārstāvētā politiskā spēka mērķis ir panākt Latviju kā divkopienu valsti, kur latvieši vairs nebūtu valstsnācija, bet tikai viena no kopienām. To pierāda kaut vai viņa iestāšanās par krievu val. kā otru valsts valodu referendumā. Viņš ir arī lietojis tādu apzīmējumu kā “latviešu kopiena”. Ja izdotos panākt otru valsts valodu, tā jau reāli būtu divkopienu valsts un latviešus, kuri jau tāpat vāji realizē sevi kā valstsnācija, tad bezkaunīgākā un agresīvākā krievvalodīgo masa ātri varētu nobīdīt pie malas. No senču dibinātās Latvijas valsts tad vairs būtu palicis tikai nosaukums un latviešiem būtu tāds pats liktens kā padomju okupācijas laikā.

   • Стоп, стоп Марис. Ушаков представитель легитимной (!!!) политической партии Латвии. Партия имеет представительство во многих самоуправлениях и в сейме. За партию голосуют граждане Латвии, а не марсиане какие то. Цели и задачи этой партии, как и любой другой, описаны в программе партии, и эти цели и задачи априори не могут противоречить конституции и законам Латвии. Это же логично, иначе партию просто не зарегистрируют, да и контролирующих организаций достаточно. Но иметь другие взгляды, отличные от ваших, и вести политическую деятельность в рамках закона – не запрещено!
    И чтобы вы там про себя не выдумывали, чтобы ни фантазировали, в реальности мы всё-таки живём в двух общинном государстве, где есть «мы» и «вы» отдельно. Это грустно, но это факт.

    • Sarmīte Poikāne Atbildēt

     Jā, Nils Ušakovs pārstāv legālu, reģistretu partiju , kurai ir programma, kas, protams, nav pretrunā ar Latvijas likumiem.Bet Rīgas mēra centieni nomākt, izskaust, nepieļaut lietas, kas stiprina Latviju, kā neatkarīgu valsti, parada, ka šis cilvēks liek spieķus riteņos visam mehānismam. kas tur valsts konstrukciju. Un to sauc par nelojalitāti. Nils Ušakovs vienkarši izmanto savu dienesta stāvokli, lai viltīgi, bet neatlaidīgi bīdītu lietas, kas nav Latvijas valdības mērķis. Dzīzāk jau pretrunā ar šiem mērķīem.

     • Извините, но это всего лишь голые эмоции, а не факты. Ваша субъективная и эмоциональная оценка действий и поступков мэра, для отвественных структур не является неоспоримым доказательством, к вашему сожалению. Иначе им уже давно занимались бы эти самые организации. Всё просто.

 4. Sarmīte Poikāne Atbildēt

  Šādu galvaskausu publicēšana publiskajā telpā, pirmkārt, nav pieņama jau, kā amatpersonai, Rīgas pilsetas vadītājam. Brīžiem Nils Ušakovs uzvedas līdzīgi neizglītotam, parupjam, prastam zeņķim. Viņam vajadzētu padomāt, ko šāda amatpersona var atļauties, ko – nē.Bet būtībā visa pašreizējā Rīgas mēra darbība parāda attieksmi pret Latvijas valsti. Šī attieksme nav lojāla. Es vēlētos, lai attiecīgās iestādes ierosina pārbaudi par Nila Ušakove atbilstību ieņemamajam amatam.

  • Par Ušakova ” inteliģenci ” liecina viņa lamāšanās Rīgas domes sēdes laikā.
   nesen TV to rādīja- abi ar misteru 20% nebija pievērsuši uzmanību, ka mikrofoni nav izslēgti. Tad nu varam iedomāties, ka viņš , tāpat kā daudzi no viņiem un diemžēl arī latvieši, neprot vārdus saistīt bez krievu lamuārdiem

 5. Ušakovs savā nesodāmības sajūtā ATKLĀTI ŅIRGĀJAS PAR LATVIJAS VALSTI UN LATVIEŠU VALODU!
  Būtībā, lai izpatiktu savam elektorātam, viņš kūda latviešus pet krieviem.
  Putiniskais NELIETIS!

  • Будьте так любезны, привидите конкретные примеры. А без доказательств, это просто ваши голословные обвинения.

  • Sarmīte Poikāne Atbildēt

   Jā, šo rupjo lamāšanos es dzirdēju. Tas bija pirms kāda laika. Nu… ,ilenu maisā nenoslēpsi.

 6. Э нет, дорогуша, это именно у вас – диагноз! Это уже чистая клиника, точно. Вы сами мерзость и пишите такую же мерзость.

  • Savukārt Jūs , tāpat kā Ušakovs, esat tipisks krievu šovinists, kas neciena valsti un valsts valodu.

   • Вот как! А предыдущий комментатор со своим комментарием тогда кто? Разве я переходил на личность комментатора и его национальность? Нет! Именно он сам стал педалировать это. Простите, но никоим образом я не выказываю неуважения ни к вашему государству ни к вашему языку. Это ваши домыслы.

    • Ja Jūs cienītu valsti un latviešu valodu, tad sazinātos šeit u.c.valsts valodā.
     Krievvalodīgos nav iespējams integrēt latviešu sabiedrībā, ja viņi neprot runāt un rakstīt latviski.

 7. Bet ko var auklēties?Beidzot vajadzētu ievēlēt īstu Rīgas mēru-Latvieti un pie visa, cilvēku ,kas ciena Latviju un Rīgu.

 8. Šī ziņa ir eho moskvi lapā un turpat var izlasīt komentārus – ušakovam tie ir ne visai glaimojoši! Vienkārši izlēcējs un tādi izgājieni viņam labi nebeigsies

 9. BRUNRUPUCA IEBILDUMI PRET ĒRGLI.

 10. Domā ar pirmo karikatūru tika sveikā cauri un tagat var turpināt ? Nu, nu vienreiz jau tas vadzis lūzīs.

 11. Klasisks piemērs cik grūti ir evalucionēt (mest spalvu) lielkrievu šovinistam.

 12. Puišelis, neizglītots punduris. Rīgā tik daudzu namu sienas noķēpātas, iespējams, ka arī šis ir viens no vainīgajiem.

 13. Ušakova visatļautība, nekaunība un nesodāmības sajūta.
  Klaji ņirgājas par valsti un valsts valodu.

 14. Krutums – tizls krievu žargons. Latvieši ir kangari un bez humora sajūtas. Pāķi.

 15. Šoreiz tas VVC ir par daudz aizrāvies – Facebook katrs var rakstīt kādā valodā vēlas, neatkarīgi vai amatpersona, vai nē. Ja tas VVC (vai varbūt WC) strādātu tik tiešām radoši un aktīvi, tad iespējams ar latviešu valodu nebūtu tādas problēmas kā patlaban, kad katrā radioraidījumā, nemaz nerunājot par interneta portāliem, ir papilnam valodas kropļojumu

 16. Šis padomju okupācijas palieka kļuva par latviešu galvaspilsētas mēru tikai pateicoties pašu latviešu vājumam, proti, izplatītajam kangarismam un nacionālās apziņas trūkumam. Pirmkārt, viņš nebūtu šajā amatā, ja latviešu kangaru partija GKR neveidotu koalīciju ar SC. Otrkārt, ja nebūtu latviešu, kuri vispār balsoja SC. Kamēr latvieši paši atļaus sev pa galvas virsu dancot šādiem mošķiem, tik ilgi viņi dancos.

  • Nezinu, Mārīt, cik Jums gadiņu, varbūt tikai trīs un neprotat izrunāt burtiņu “r” un čurājat pamperos, bet, runājot par padomju okupācijas paliekām, der atcerēties, ka arī pats esat tāda palieka, pat tad, ja nule esat kļuvis pilngadīgs un Jūsu māmiņa dzemdējusi Jūs, nule kļuvusi pilngadīga, vienalga esat esat okupācijas palieka, par to liecina kategoriskais izteksmes stils, kas tk ļoti raksturīgs bija vienīgajai pareizajai partijai. Bet navajag raizēties – nāks laiks, nāks padoms.

   • Vai persona ir padomju okupācijas palieka, norāda tās praktiskā darbība, nevis, kad šī persona ir dzimusi. Un praktiskā darbība ir atkarīga no tā, kas darās šīs personas smadzenēs. Ja Jūs aizstāvat šādu ušakovu pretlatvisko darbību, tad Jūsu smadzenēs nepārprotami mājo padomju okupācijas paliekas, neatkarīgi kad Jūs esat dzimis(dzimusi).

    • Tieši tā – ” kas darās personas smadzenēs” – bija viens no padomju sabiedrības aktivitāšu stūrakmeņiem, visiem domāt vienu domu, runāt vienu valodiņu, šai ziņā mūsu bāleliņi ir apbrīnojami līdzīgi komunistiem, kaut vai tikumības vadlīniju izstrādes jomā, tās ir apbrīnojami līdzīgas komunisma cēlāja morāles kodeksam, ja izmestu dažus vārdus, varētu uzskatīt par plaģiātu, tā kā salīdzinot ar mani, Jūsu uzskati simtkārt atbilst tās iekārtas paliekām, kuru tik kvēli kritizējat

     • Nu re, tomēr esam nonākuši pie kopsaucēja. Šī padomju okupantu iedibinātā viena doma un viena valodiņa joprojām perinās Jūsu smadzenēs, proti, ka latviešu valoda ir suņu valoda un latvieši ir “ņedobitije” fašisti. Jūs tikai lietojat mūsdienīgāku apzīmējumu – bāleliņi. Bet vēl jau nekas nav zaudēts – Jūs vēl varat atgriezties no izvēlētās, ērtās kangara takas. Jūs vēl varat pievienoties latviešu tautas veselīgajai daļai. Tikai nedaudz jāsaņemas.

  • ...no malas skatoties Atbildēt

   Māri, kangari Latviju ir ieveduši pamatīgā purvā, un tas nebija Ušakovs un “Saskaņa”, kas to ir izdarījuši. Un pietiek reiz vaimanāt par okupāciju, ja jau 25 gadus ar astīti Latvija skaitās neatkarīga valsts. Ušakovs ir pilntiesīgs Latvijas pilsonis, kurš tiek lamāts tikai tāpēc, ka ir krievs. Nu, vismaz no malas skatoties, tā šķiet.

 17. Man žēl, ka Rīgas mērs nu jau atklāti uzspļauj Latvijas valsts likumiem un atklāti kurina naidu. Nespēju iedomāties, ka citā valstī pilsētas mērs no sava profila facebook atļautos izsmiet savas valsts institūcijas lēmumu. Izlasot kirilicā rakstītos komentārus, ir skaidri redzams gan Ausaiņa, gan to, kurus viņš uzrunājis ar šo karikatūru, pieres platums un smadzeņu rievu daudzums. Viņš pamazām un mērķtiecīgi grauj valsts iekārtu.

  • Жаль, что вы не понимаете одну простую вещь: Фейсбук не есть территория Латвии, там не действуют её законы, там юрисдикция США. Там не банят за использование разных языков, но вот, к примеру, могут забанить за использование слова хохол, такая у них цензура. Не русский язык размывает устои государства. А именно это ваше упрямое желание ни считаясь ни с чем, строить именно латышскую Латвию. Как будто другие люди здесь не живут.

  • ...no malas skatoties Atbildēt

   Latvijas valsts likumi nenosaka, kādā valodā Ušakovam ir jākomunicē ar ļaudīm savā Fecebook frofilā.

 18. Šķita, ka zem pēdējā galvaskausa būs rakstīts “UŠAKS” 🙂

 19. Da beidziet cepties! Protams,ka Uškam nebija taisnība,rakstot krievu valodā.jo viņš ir amatpersona,kam sevi jākontrolē. Bet šī miroņgalvainā atbilde ir SUPER- tas parāda,ka viņam ar homoru viss ir OK- pat augstākā līmenī,nekā te dažam komentātājam 😀

  • ar humoru ir tā pabēdīgāk un nav saskatāma tēma, kur būtu smieklīgi. Tagad Ušaks vismaz visai sabiedrībai parādīja savu trulumu. 🙂

  • Kas tev, pamuļķi, tur super, ja, izņemot pēdējo, visi galvaskausi vienādi??? Latvietim, krievam un aziātam tie ir ļoooti atšķirīgi!!!

   • Sarmīte Poikāne Atbildēt

    Nē, viņš neparādīja trulumu. Truls cilvēks nevar īpaši kaitēt valstij. Bet Ušakovs var kaitēt, jo viņš jau kuro reizi parāda, ka ir NELOJĀLS Latvijas likumiem, un , tātad, arī valstij kopumā. Un es te nedomāju viņa feisbuka ( seju gramatas) valodu. Tas būtu tas mazākais…

  • Vienalga kurà valodà raksta .. ja tas ir Facebook . Šokà esmu …. vai tad kad Cukerbergs izdomàja to Feisbuku , vai viņš teica kam un kàdà valodà tur runàt drìkst ? ? ?

 20. Latīņu rakstība ir Latvijai pieņemta,
  bet kirilica ir bijusi vienmēr okupantu uzspiestā !

 21. Ušakovam bija iespēja paklusēt, bet tai vietā viņs smalki kurina naidu.

 22. krievu laikos bija foršs teiciens : prasts kā ļeņins. Par ušakovu gribas teikt tā – tas viņa prastums spraužas pa visām vīlēm ārā. Kaut gan it kā kā izglītots, it kā lielā amatā , m,āte arī krievu valodas školotāja , sieva it kā latviete. BET tas prostums spraužas un spraužas un spraužas.

 23. Uškakova galvaskausam pierē ir ieslīpēts RUMBULA un deniņu rajonā abās pusēs adidos ar trim strīpām un trejlapi

 24. Klist baumas,ka ar ” grafistu ” Peterburgas trollu ferma ,tas uzraugs Prigozins nesot apmierinats . Gribot lai “grafists” rakstot latviski , esot loti uzkritosi,ka latviesu portala kads raksta nesaprotama valoda. “grafists” ir uznemies par daudz , jo grib paradit “kremla pavaram ” Prigozinam ,kurs latviski ne bu me,cik labi vins kalpo kremlim.

  • А ещё ходят слухи, что агент вовсе не агент. Плохой из вас анаЛитег. И на ферме я не работаю, хотя от лишних денег не отказался бы. Если вы такой знаток, может подскажете как туда устроится.

 25. Valst valoda ir latviešu un tāda ari komunice-mesls!…Cepuri nost valodas centrs.

  • Iemācies to lietot arī pats 🙂

  • A kapéc tad citàs valstìs neviens tev neko neteiks , ja runàs cità valodà ? ? ! ! Un es esmu pilnìgà ahujà …. vai tad cukerbergs iztaisìja Facebook lai citi strìdètos kurà valodà tur drìkst rakstìt ? ? ! Nu tad bljadj nopèrc facebook akcijas , paņem visu Facebook sev un tad nu saki ko kuram un kàdà valodà rakstìt …..

 26. Labāk piespraud pie cepures sarkano zvaigzni, neandertālieti!

 27. vvc tiešām stulbs kantoris Atbildēt

  tur kur vajag, tur viņi izliekas ar beigtiem, bet sociālie tīkli ir sociālie tīkli, tā nav domes oficiālā dokumentācija, tie domāti kontaktiem ar iedzivotājiem, un jākontaktējas ir tā lai iedzivotāji saprot, neviss formāli. tātad arī valodā ko viņi saprot. mums taču pat valsts radio un tv krieviski raida.
  šoreiz domājams ka vvc c vienkārši atriebjas par savu izgāšanos “ļeņingrad”lietā kur neko nevareja izdarit kā tikai frāžainu atzinumu iesniegt. pieļauju ka caur tiesu nils varetu vvc pasutit lai iet strādāt, bet vienkāršāk ir samaksāt lai jau idiotiem tiek nekā tiesāties un nervus maitat.

  • Ir jāšķir privātpersonas un valsts iestādes facebook lietojums. Ušakovs raksta iestādes soctīklā, nevis savā privātajā. Diemžēl mūsu valstī lielum liela daļa iestāžu saziņā ar iedzīvotājiem izmanto krievu valodu. Lattelecom, LG, Latvenergo u. c. – pusstundu klāsta, kā izvēlēties saziņas valodu. Tāpat reklāmlapas, mājaslapas arī krievu valodā. Nerunāsim nemaz par deputātiem, kuri Latvijā TV runā krieviski. Tā ir klaja necieņas paušana pret valsti.

 28. Nu valsts paarveeršas par totalitāru.no putina 2 soļi.kontrolēs manu naudu un ierakstus unternetā.šireiz esmu nila pusē ja uerakstu būtu asv valodā vai eiropas kādā.. Neviens nepamanītu.

 29. Nu valsts paarveeršas par totalitāru.no putina 2 soļi.kontrolēs manu naudu un ierakstus unternetā.šireiz esmu nila pusē ja uerakstu būtu asv valodā vai eiropas kādā.. Neviens nepamanītu.

 30. Vispār ,lielāku un glumāku draņķi,par ušaku,nevaru pat iedomāties.

 31. Vajag karikatūru ar politikāņu krāniņiem. Kompleksainajam un ar milzīgu džipu (5l motors) braukājošajam ušakam tas varētu būt 2cm garš, Kučinskim 6cm, bet E.Rinkēvičam apmēram 27cm – ar devīzi “neskati vīru pēc cepures”.

 32. Šitas krievu nacists ir atstādinams no amata.

  • Сами вы нацист! Как же вы достали своим вороством. Вы вор! Вы воруете чужие ники. А вор должен сидеть в тюрьме.

   • titov,es pakārties.No draugiem un diena, tevi izsvilpa,tagad te smirdi.

    • Пилниги гарам! Не угадали! На упомянутых вами ресурсах я не тусуюсь.

   • latvieši visi irnacisti ,pat zīdaiņi-to mēs dzirdam no padumju okupacijas laikiem

    • Вы то вообще особый случай. И слух и зрение у вас своё, особенное. Вы даже не заметили, что первым начал не я.

 33. Kā pašam ar prātu, tādu karikatūru publicē. Ļoooti atbilstoši pēdiņās mēra amatam.

 34. Es tā īsti nesapratu, viņu sodīja tādēļ, ka viepļu grāmatā komunicēja krievu valodā? Tas nozīmē, ka es arī, piemēram Draugiem.lv nedrīkstu neko rakstīt krieviski? Tāds lēmums obligāti jāpārsūdz! Karikatūra kā vienmēr, tieši 10-kā. Varbūt būtu aizvainojoša ja šis “valodas centrs” pret visām valodām izturētos vienādi, bet tā, šļupsteklene bez maz vai atzīta par otro valsts valodu, bet krievu valoda gandrīz ārpus likuma! Nepadodies Nil, arī daudzi latvieši ir ar Tevi!

  • Žēl, ka ar prātiņu tev tā pašvaki… Tad nu paskaidrošu, ka sods ir par to, ka pašvaldības amapersona neievēro valodas likumu un informāciju par domes darbu sniedz arī citā /ne valsts/ valodā. Kā privātpersona tas Ušakovs par rakstīt kaut arābiski /i par zemeņu zaptēm, i par visu ko citu, kas neskar viņa politisko darbību/ – neviens viņu par to nesodīs. Arī tu savos Draugos.lv vari izpausties, kā vien vēlies /protams, likuma ietvaros/, jo laikam gan neesi nekāda amatpersona. Skumji, ka ir vēl latvieši, kuriem Ušakova prastā bravūra un neslēptais naids pret latviskumu ir pieņemami un pat atbalstāmi – vēl ir laiks pamosties…

   • А почему ваш «праведный гнев» направлен только и исключительно против именно русского языка?! А как же английский? Его вы не видите принципиально? И юридически социальная сеть не есть территория Латвии, скорее там действует юрисдикция США. И страничка не принадлежит лично Ушакову, это неофициальная (!!!) страничка самой думы. Поэтому, это ваше «неприкрытая ненависть против латвискумса» – это уже перебор.

  • Tad nebrīnies ka Rīgas domē, vai kafejnīcā, vai veikalā Tevi uzruna krieviski! Un ari par to ka gaida ka atbildēsi šādā mēlē.

   • Вы это говорите таким тоном, как будто говорить и писать по русски это есть преступление само по себе. Разве это нормально?!

 35. KARIKATŪRA PĀRĀK AIZVAINOJOŠA VALSTS VALODAS CENTRAM!

Draugiem Facebook Twitter Google+