×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. jūlijs, 2012
Drukāt

Šogad varētu būt jauka atvasara ar garu rudeni

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad tautas ticējumi liepu ziedēšanas laikā liecina, ka varētu būt jauka atvasara ar garu, mitru un vēsu rudeni.

Laika vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas vēsta, ka šogad liepu ziedēšanas pirmās sešas dienas bija ar sauli, īslaicīgām pērkona lietusgāzēm, vasarīgi siltas un daždien arī karstas. Pārsvarā pūta dienvidrietumu, rietumu vējš, bet ziediņi bija smaržīgi, bez izteikta eļļainā svīduma.

Šāds liepu zieds liecina par jauku atvasaru un tālāk garu, mitru, vēsu rudeni ar pirmo sniegu pēc vecajiem Miķeļiem jeb 12.oktobra. Savukārt gaidāmā ziema jau būs ar sniegu bagātāka un aukstāka par 2011./2012.gada ziemu.

Liepas zied tikai 12 dienas, un ir ticējums, ka ikviena no šīm dienām pareģo laiku turpmākajiem 12 mēnešiem. Parasti liepas sāk ziedēt laikā no 24.jūnija līdz 7.jūlijam. Ja liepu zieds aizkavējas, tad tas liecina, ka ziema būs auksta. Ja sāk ziedēt agrāk, tad zieds pareģo karstu vasaru. Ja lietains liepzieds – būs slapjš rudens, bet ja sauss, tad vasarā būs daudz ugunsgrēku un agra ziema.

Laika apstākļus rudenim un ziemai var pareģot arī turpmāko laiku, vērojot dabu līdz 31.augustam. Piemēram, 26.jūlijā sausa un saulaina diena paredz sausu rudeni, bet, ja šajā dienā ir stiprs lietus, tad būs slapjš labības novākšanas laiks. Ja bezdelīgas lido zemu, būs garš rudens.

Savukārt sauss laiks 1.augustā paredz sausas turpmākās sešas nedēļas. Slapjš – sešas nedēļas ar lietiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+