Uncategorized

Somijā ” Eirojackpot” izlozē laimēti 29,5 miljoni eiro 0

Foto-LETA/AFP

Starptautiskā loteriju projektā “Eurojackpot”, kurā no februāra iesaistīsies arī Latvija, kāds Somijas iedzīvotājs laimējis 29,5 miljonus eiro (20,7 miljonus latu), sestdien vēstīja Somijas sabiedriskā raidorganizācija YLE.

Laimētājs vai laimētāja no Somijas dienvidu Ostrobotnijas rajona Seinejoku pilsētas piektdienas vakarā iegūto lielo laimestu varēs saņemt apmēram trīs nedēļu laikā, informēja Somijas valsts loteriju kompānija “Veikkaus”.

Laimīgā loterijas biļete iegādāta “Veikkaus” interneta vietnē.

Seinejoku iedzīvotājs ir pirmais Somijas iedzīvotājs, kas laimējis lielo “Eurojackpot” laimestu, kā arī viņš vai viņa ir valsts vēsturē lielākā loterijas laimesta ieguvējs.

Piektdien laimētais ir arī lielākā laimētā summa “Eurojackpot” vēsturē. Iepriekšējo lielāko laimestu kāds spēlētājs no Vācijas ieguva pērn, kad par laimīgās skaitļu kombinācijas uzminēšanu saņēma 27,5 miljonus eiro (19,3 miljonus latu).

No 2013.gada 1.februāra Latvija kopā ar vēl piecām valstīm – Islandi, Horvātiju, Lietuvu, Norvēģiju un Zviedriju – no pievienosies ” Eurojackpot” rīkotājiem Vācijā, Itālijā, Spānijā, Nīderlandē, Dānijā, Slovēnijā, Somijā un Igaunijā, tādējādi no februāra loterija būs pieejama 240 miljoniem iedzīvotāju 14 Eiropas valstīs.

“Eurojackpot”  ir jaunākā Eiropas miljonu loterija un tās pirmā izloze notika 2012.gada martā. “Eurojackpot” izlozes notiek katru piektdienu ar garantēto minimālo “džekpotu” – 10 miljoni eiro (septiņi miljoni latu).

Saskaņā ar sniegto informāciju “Eurojackpot” ir skaitļu loterija ar spēles formulu pieci skaitļi no 50 un divi papildskaitļi no astoņi. Lai laimētu maksimālo loterijas laimestu, kopā jāatmin septiņi skaitļi. Loterijā pavisam ir 12 dažādas laimestu grupas.

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
“Rīgas dzirnavnieks” jaunās iekārtās plāno ieguldīt 396 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO: Krāšņais simtgades salūts ar stāstu par Latvijas rašanos un tās nākotni
11 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
Uz skatuves nedrīkst kļūt žēlojams. Saruna ar aktieri Jāni Kubili
Intervija 54 minūtes
LE
LETA
Dabā
Pirmdienas rītā vēss, dažviet apledojuši ceļi; dienā nebūs lielu nokrišņu
57 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valdības protokoli kā aizraujoša lasāmviela: 20. gadu būtiskākie notikumi
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
Vēsture mākslinieka acīm: filmas “Dvēseļu putenis” aizkadrā
1 stunda