Pasaulē
Eiropa

Spānijas policija sagrauj migrantu nolaupītāju bandu0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Spānijas policija ceturtdien paziņoja, ka ir sagrāvusi bandu, kas tiek turēta aizdomās par migrantu nolaupīšanu drīz pēc viņu ierašanās Spānijā no Marokas un viņu turēšanu gūstā izpirkuma iegūšanai.

Banda gaidījusi migrantu laivu piestāšanu pludmalēs netālu no ostas pilsētas Alhesirasas un apsolījusi palīdzēt migrantiem atrast viņu tuviniekus Spānijā. Šie migranti pēc tam aizvesti uz kādu māju Alhesirasā, kur viņi ieslēgti istabās un viņiem atņemti mobilie telefoni un citas personīgās mantas.

Bandas locekļi tad sazvanījuši katra migranta tuviniekus un pieprasījuši 500 līdz 2000 eiro par viņa atbrīvošanu. Pirms tam gan viņi nopratinājuši upurus, lai novērtētu, cik daudz pieprasīt no viņu tuviniekiem, teikts policijas paziņojumā.

Policija izmeklēšanas ietvaros aizturēja piecus aizdomās turētos – trīs vīriešus un vienu sievieti no Marokas, kuri legāli dzīvoja Spānijā, un vienu spāņu sievieti. Vīrieši īstenojuši nolaupīšanas, bet sievietes uzmanījušas nolaupītos.

Policija paziņoja, ka operācija vēl turpinās un nav izslēgtas jaunas aizturēšanas. Policisti nepateica, cik daudz migrantu šī banda var būt nolaupījusi.

Varas iestādes sāka izmeklēšanu pērnā gada augustā, uzzinot, ka migranti tiek nolaupīti drīz pēc nokļūšanas Spānijā.

Alhesirasa atrodas Spānijas dienvidu galā netālu no Gibraltāra un tuvu Marokai, tāpēc migranti parasti izmanto šo pilsētu, lai tur iekļūtu Spānijā.

Spānija ir trešā noslogotākā tranzītvalsts nelegālajiem migrantiem, kas pāri Vidusjūrai ierodas Eiropā. Ieradušos migrantu skaita ziņā Spānija vēl ievērojami atpaliek no Itālijas, bet strauji tuvojas Grieķijai.

Saskaņā ar ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas (IOM) datiem pērn Spānijā pa jūru ieradās vairāk nekā 22 400 cilvēku – apmēram trīsreiz lielāks skaits nekā 2016.gadā. 223 cilvēki ceļā gāja bojā.

LA.lv