×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Velobraucējiem būs speciāla apdrošināšana

Foto-LETAFoto-LETA

Katru gadu Latvijā palielinās velobraucēju skaits un velosatiksme kļūst aizvien intensīvāka. Tādēļ nav pārsteigums statistikas dati, kas liecina par pieaugošu satiksmes negadījumu skaitu ar velosipēdistiem.

Aptuvenie aprēķini liecina, ka Rīgā un citviet Latvijā ik gadu velobraucēju skaits pieaug par 10%. Latvijas Riteņbraucēju apvienības šogad veiktais pētījums uzrāda, ka pagājušā gada laikā velosipēdistu skaits Rīgā pieaudzis pat par 26%. Saskaņā ar CSDD mājaslapā pieejamo informāciju šī gada sešos mēnešos ceļu satiksmes negadījumos cietuši jau 200 velobraucēji, tajā skaitā pieci velobraucēji gājuši bojā. Zagļi iekāro velosipēdus visbiežāk pirms vasaras sezonas sākuma un vasaras sezonas laikā. Kā liecina Valsts policijas informācija, šī gada pirmajos trīs mēnešos bija nozagti 167 velosipēdi, kas ir par 33% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā.

Lai velosipēdistiem būtu iespēja sevi finansiāli pasargāt no arvien pieaugošajiem riskiem, apdrošināšanas sabiedrība “BTA Insurance Company SE” izstrādājusi Latvijā vēl nebijušu kompleksu apdrošināšanas pakalpojumu velobraucējiem – “BTA Velopolise”. Tā nodrošina ne tikai medicīnisko izdevumu segšanu gūto traumu gadījumā, bet arī kompensācijas izmaksu par gūtajām traumām atkarībā no to smaguma, atlīdzības izmaksu par zaudējumiem sakarā ar velosipēda bojājumiem vai pilnīgu bojāeju, kā arī sedz zaudējumus, ko velosipēdists radījis citiem cilvēkiem, piemēram, gājējiem vai citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, tajā skaitā velobraucējiem un autovadītājiem.

“BTA Velopolises” apdrošināšanas aizsardzība darbojas 24 stundas diennaktī visā Latvijas teritorijā. BTA piedāvā divu veidu apdrošināšanas segumu: apdrošināšanas polisi ar kopējo apdrošinājuma summu 3000 eiro visiem polisē iekļautajiem apdrošināšanas veidiem (polises cena gadā 29 eiro) un apdrošināšanas polisi ar kopējo apdrošinājuma summu 6000 eiro visiem polisē iekļautajiem apdrošināšanas veidiem (polises cena gadā 39 eiro). “BTA Velopolise” ir apdrošināšanas pakalpojums fiziskajām personām – velobraukšanas cienītājiem, kam braukšana ar velosipēdu nav saistīta ar profesionālo sportu vai profesionālo nodarbošanos, piemēram, velokurjeriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+