×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. maijs, 2012
Drukāt

Spēlfilmu “Mona” prezentēs Kannu filmu tirgū

kolmane_inara

Latvijas un Islandes jauno spēlfilmu “Mona” prezentēs prestižajā Kannu filmu tirgū, kas šogad norisināsies no 16. līdz 25.maijam, aģentūru BNS informēja filmu studijā “Deviņi”.

“Marché du Film” ir svarīga Kannu kinofestivāla daļa un viens no lielākajiem filmu tirgiem pasaulē. Tas ik gadu pulcē vairāk nekā 10 000 kino jomas profesionāļu un piedāvā noskatīties vairāk nekā 4000 filmu.

Tikmēr Latvijas skatītāji vizuāli estētisko un juteklisko spēlfilmu joprojām var noskatīties vairākos kinoteātros Rīgā.

Ināras Kolmanes filma “Mona” ir filmu studijas “Deviņi” un Islandes kinokompānijas “Kisi Production” kopražojums. Režisore piedāvā kaisles, erotikas un fantasmagorisku vīziju caurvītu stāstu, kurā realitāte un pasaka sakausējas vienā veselā.

Filmas aktieru ansambli veido starptautiska komanda. Galveno lomu atveidotāji ir latviešu aktrise Kristīne Belicka un pazīstamais lietuviešu kino un teātra aktieris Sauļus Balandis. Filmā spēlē arī latviešu aktieris Lauris Subatnieks un Krievijas teātra un kino aktieris Valērijs Jaremenko. Epizodiskās lomās redzami aktieri Pēteris Liepiņš, Juris Gornavs, Ināra Slucka un citi.

“Monas” mūzikas autors ir pieredzes bagātais islandiešu komponists Hilmars Orns Hilmarsons, kura mūzika saņēmusi daudzu starptautisku kinofestivālu balvas.

Filmas režisore un scenārija līdzautore ir Ināra Kolmane, scenārija autors – rakstnieks Arvis Kolmanis, operators – Uldis Jancis, mākslinieks – Jurģis Krāsons, grima māksliniece – Asja Strēle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+