×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

ST noraida antiglobālistu lūgumu vērtēt eiro ieviešanu no nākamā gada

Satversmestiesa4

Satversmes tiesa nelems, vai atcelt Ministru kabineta rīkojumu, kas paredz eiro ieviešanu no 2014.gada 1.janvāra, apliecināja tiesas priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska.

 

Viņa sacīja, ka saņemtais iesniegums netika atzīts par piekritīgu izskatīšanai kolēģijā, līdz ar to netiks lemts, vai būtu ierosināma lieta. Tiesa iesniedzējam sniegs atbildi, taču tās saturu medijiem neizpaudīs.

Biedrībā “Antiblobālisti” iepriekš pavēstīja, ka ar lūgumu atcelt valdības rīkojumu tiesā vērsās privātpersona Romans Pokovba. Viņš uzskata, ka ir pārkāptas viņa tiesības lemt referendumā par eiro ieviešanas datumu.

“Šis rīkojums neatbilst Satversmei. Ministru Kabinets pārkāpj ne tikai Latvijas Satversmi, bet arī starptautiskos – Eiropas Savienības līgumus. Eiro ieviesēju koris ar Valdi Dombrovski priekšgalā nemitīgi dzied, ka ir jāievieš eiro, jo to prasa starptautiskie līgumi, kuri stājās spēkā, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā. Taču tie paši līgumi dod   tiesības  mums – Latvijas pilsoņiem – lemt arī par eiro ieviešanas datumu. Tie paši līgumi liedz valdībai diskriminēt mūsu pārliecību, liedzot balsot par notikumiem, kuri skar katru Latvijas iedzīvotāju,” teikts iesniegumā Satversmes tiesai.

Latvija paredzējusi eiro ieviest no 2014.gada janvāra. “Antiglobālisti” jau vairākkārt neveiksmīgi centušies to novērst.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+