×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. septembris, 2012
Drukāt

Starkovs: grieķi ir grupas favorīti

LETALETA

Latvijas futbola izlase gatavojas piektdien Rīgā ar maču pret Grieķiju uzsākt Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru. Valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs uzskata, ka tieši grieķi ir grupas favorīti.

Latvijas izlase pirms trim nedēļām pārbaudes spēlē pret Melnkalni piedzīvoja bezzobainu zaudējumu ar 0:2. „Tagad spēlētāji ir labākā sportiskajā formā, bet publiski analizēt katra gatavību es negribētu. Patieso ainu parādīs tikai spēle,” saka Starkovs. „Sākumsastāvs man jau ir zināms, tikai jāskatās, vai visi būs veseli un gatavi spēlēt. Pārsteigumus tur gaidīt nevajadzētu. Sastāvs ilgi ir iespēlēts un stabilitāte ir komandas klases rādītājs. Mainīt tikai tāpēc, lai kādu pārsteigtu, nav jēgas.”

Vai komanda sev izvirzījusi mērķi iekļūt Pasaules kausa finālturnīrā?

Mums uzdevums ir katrā spēlē cīnīties par uzvaru. Skaidrs, ka tas skan nekonkrēti, taču tāds ir mūsu noskaņojums. Šobrīd mūs interesē tikai spēle pret Grieķiju, un pat nedomājam par nākamo maču pret Bosniju un Hercegovinu. Pret grieķiem jāpaņem maksimums punktu.

Ko mēs no šīs grupas varam sagaidīt?

Daudzām komandām droši vien ir lieli mērķi – grieķi, bosnieši, slovāki un arī lietuvieši (vēl ir Lihtenšteina). Tas nozīmē, ka katrā kārtā būs pārsteigumi, rezultātu neviena komanda nevar plānot. Gribētos, lai mēs vairāk būtu plusos nevis mīnusos. Gada garumā jābūt sīkstiem, jāmāk pārciest neveiksmes un tad būs arī panākumi.

Kādi ir Latvijas izlases trumpji?

Par to katrs pats var spriest. Negribu kādam atvērt acis. Protams, mūsu stiprā puse ir kolektīvs. Kad nav līderu, tas laukumā ir jūtams, bet kolektīva spēle ir jebkuras komandas panākumu recepte. Ja ir kolektīvs un liela pašatdeve, tad var cerēt uz labu rezultātu.

Kā jāspēlē pret Grieķiju?

Jāuzbrūk ātri, jo, ja viņi sagatavo aizsardzību, tā darbojas ļoti stabili. Viņiem komanda ir spēka gados. Jāpārspēj viņi pašatdevē un cīņassparā. Labi jāaizsargājas, jāatņem bumba – nevis skraidīt līdzi, bet atņemt. Ja šajos komponentos būsim labāki, mums būs iespējas.

Latviju apmierinās arī neizšķirts?

Ja nospēlēsim cienīgi un līdzjutēji mūs pavadīs ar aplausiem, rezultātam nebūs nozīmes. Svarīgi, lai skatītāji ir ar mums arī pēc spēles. Kā jau teicu – šajā grupā būs daudzi pārsteigumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+