×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

Starptautiskais Baltijas baleta festivāls priecēs ar krāšņiem priekšnesumiem

foto - Letafoto - Leta

Jau 18. gadu pēc kārtās Rīgā un citās Latvijas pilsētās norisināsies viens no ievērojamākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē – 18. Starptautiskais Baltijas Baleta festivāls “No klasikas līdz avangardam”.

Ar tradicionālo festivāla atklāšanu t/c “Origo” Rīgas dzelzceļa stacijā 22. aprīlī aizsāksies baleta svētki divu nedēļu garumā ne tikai galvaspilsētā, bet arī ar viesizrādēm Latvijas novadu centros – Valmierā, Rēzeknē, Kuldīgā, Liepājā un Preiļos.
“Pavasarī jau astoņpadsmito reizi Rīgā un visā Latvijā gaidāmi baleta svētki, kas šo mākslas žanru ik gadu parāda kā daudzveidīgu, spēcīgu, krāšņu, sajūtām un atklājumiem bagātu mākslas žanru. Ceru, ka arī šogad skatītājiem tas būs aizraujošs piedzīvojums,” akcentē festivāla direktore Lita Beiris.
Festivāla ietvaros mūsdienu deju grupa no Norvēģijas Jo Stromgrena vadībā uzstāsies ar izrādēm PING PONG un FOOTBALL, kā arī Dānijas deju grupa „Kasandra” priecēs skatītājus Rīgā, Valmierā, Rēzeknē un Liepājā ar Skandināvijas valstu deju grupām raksturīgo augsto māksliniecisko, emocionālo un intelektuāli bagāto dejas līmeni. Savukārt ar interaktīvo atrakciju KRĒSLI Sarānas pilsētas Theatre de la Tete Noire (Francija) viesosies Rīgā un Kuldīgā.
Neatkārtojams dejas mākslas artistiskums un šarms ASV deju grupas STEP AFRIKA izpildījumā būs skatāms 1. maijā Rīgas kongresu namā un 30. aprīlī Preiļu novada Kultūras centrā uzstāsies
Viena no spilgtākajām festivāla iezīmēm ir daudzveidība, kas izpaužas ne tikai dejā. Festivāla ietvaros būs apskatāma Ķīnas fotomākslinieku izstāde, Bruno Birmaņa fotoizstāde BALLET.BEYOND (BALETS.VIŅPUS), kā arī Mākslas akadēmijas Dizaina un Vizuālās nodaļas studentu izstāde “Dejas tēls vizuālajā mākslā un dizainā”. Mencendorfa namā mākslas cienītājiem būs skatāma Rīgas un Sankt-Pēterburgas mākslinieku izstāde “Baleta brīnumainā pasaule”.
Aizraujošākais un arī gaidītākais festivāla notikums – GALĀ KONCERTS, kas 29. aprīlī norisināsies Latvijas Nacionālajā operā, dejas mīļotājus ievedīs brīnišķīgā pasaules baleta zvaigžņu no Austrijas, ASV, Dienvidkorejas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Ukrainas un Vācijas rotātā pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+