Sports
Futbols

Stojanovičs pēc pazemojuma Austrijā atceras par Jāni Ikaunieku1


Jānis Ikaunieks
Jānis Ikaunieks
Foto: Latvijas Futbola federācija

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs pēc piektdien piedzīvotā kaunpilnā zaudējuma 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē pret Austriju, uz valstsvienības nometni izsaucis “Liepājas” komandas pussargu Jāni Ikaunieku, kurš pirms tam kandidātu sarakstā netika.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu futbola izlase piektdien Zalcburgā ar rezultātu 0:6 (0:2) kapitulēja Austrijai.

Kā vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF), Liepājas kluba pārstāvis sestdien jau bija kopā ar Latvijas izlasi.

Pēc Eiropas čempionāta kvalifikācijas mača 6.septembrī pret Austriju Latvijas izlase mēroja ceļu mājup un jau sestdien pa dienu atgriezās Rīgā, kur gatavosies 9.septembra spēlei mājās pret Ziemeļmaķedonijas izlasi. Pēc Ikaunieka pievienošanās komandai tās sastāvā nu ir 24 spēlētāji.

Par “vienpadsmit vilkiem” dēvētā komanda kvalifikācijas ciklu iesākusi ar pieciem zaudējumiem piecās spēlēs. Martā Latvija viesos ar 1:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam cienījamā mačā ar 0:2 atzina Polijas pārākumu. Nākamās divas spēles notika savā laukumā, kur tika parādīts blāvs sniegums, kā rezultātā piedzīvoti zaudējumi 0:3 pret Izraēlu un 0:5 pret Slovēniju.

Oktobrī Latvija savā laukumā uzņems Poliju un viesosies pie Izraēlas, bet novembrī izbraukumā tiksies ar Slovēniju un mājās duelēsies ar Austriju.

Saistītie raksti

Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas necilajā 134.vietā, Austrija ir 37.pozīcijā, bet Ziemeļmaķedonija ieņem 71.vietu.

Martā par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts serbu speciālists Slaviša Stojanovičs. Decembra sākumā no izlases galvenā trenera amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, kurš komandu vadīja vien kopš maija jeb mazāk nekā astoņus mēnešus.

LA.lv