Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Stoltenbergs: Maskava pārkāpusi Krievijas-NATO pamataktu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Krievija ir pārkāpusi 1997.gada Krievijas-NATO pamataktu, intervijā laikrakstam “Süddeutsche Zeitung” atzinis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Dokuments paredz, ka tiks cienīta visu valstu suverenitāte un teritoriālā integritāte, bet Krievija neciena Gruzijas un Ukrainas teritoriālo integritāti, viņš skaidroja.

“Krievija, kas kopš 2000.gada trīs reizes palielinājusi savus militāros tēriņus, uzvedas agresīvi, ar militārā spēka palīdzību maina Eiropas izveidojušās robežas,” norādīja Stoltenbergs.

“Neviens nerunāja par tādu militāro klātbūtni alianses austrumu daļā, pirms Krievija nebija anektējusi Krimu un ar militārā spēka palīdzību destabilizējusi situāciju Ukrainā,” uzsvēra NATO ģenerālsekretārs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka alianse turpinās tiekties pēc konstruktīvākas sadarbības ar Maskavu NATO-Krievijas padomes ietvaros.

“Aukstais karš – tā jau ir pagātne. Un mēs vēlamies, lai tā tas arī paliktu,” viņš piebilda.

Pagājušajā nedēļā tapa zināms, ka NATO aizsardzības ministri vienojušies nosūtīt uz Baltijas valstīm un Poliju četrus paaugstinātas gatavības daudznacionālos bataljonus.

Kā norādīja Stoltenbergs, kolektīvās drošības nostiprināšanas labā tiks sperta virkne citu soļu, pirmkārt jau Austrumeiropā, Krievijas robežu tuvumā.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+