Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
31. marts, 2015
Drukāt

Stradiņa slimnīcas operatīvais pārskats zaudējumus neuzrāda; VM datiem netic

stradina_slimnicas_teritorija

Stradiņa slimnīcas operatīvais finanšu pārskats liecina, ka 2014.gadu slimnīca pabeigusi bez zaudējumiem, tomēr Veselības ministrija šiem datiem neuzticas, norādot, ka tās pasūtītais audits uzrādīja problēmas finanšu plūsmā.

Veselības ministrijas Budžeta un investīciju departamenta direktore Gundega Ozoliņa otrdien Saeimas deputātus informēja, ka ministrija ir saņēmusi Stradiņa slimnīcas valdes apstiprināto operatīvo pārskatu.

Tas liecina, ka 2014.gadā slimnīcas izdevumi veidoja 82,3 miljonus eiro, no kuriem 83% ir valsts budžeta līdzekļi. Gads pabeigta ar 3562 eiro plusā, “pabeigts gads gandrīz pa nullēm”, par pārskata datiem informēja Ozoliņa.

“Situācija šobrīd ir izrādījusies labāka, bet jāņem vērā, ka tā ir operatīvā bilance. Mēs šiem datiem pilnībā neuzticamies, uzdots vēlreiz iziet tam cauri, jo audits atklāja problēmas finanšu plūsmā,” deputātiem norādīja VM pārstāve.

Kopējā finansiālā situācija slimnīcā tiek raksturota kā slikta.

Savukārt Austrumu slimnīcas operatīvais finanšu pārskats liecina, ka slimnīcas budžets pērn bija 91 miljons eiro, no kuriem 76,8 miljoni bija valsts budžeta finansējums. Saskaņā ar operatīvo pārskatu slimnīca gadu pabeigs ar 8,8 miljonus eiro zaudējumiem.

Jau ziņots, ka Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisija otrdien uzklausīja Veselības ministrijas pārstāvjus par Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas finanšu stāvokli. Nozares ministrs publiskajā telpā iepriekš bija izteicies par slimnīcu maksātnespējas pazīmēm.

Stradiņa slimnīcā finanšu dēļ amatu zaudēja līdzšinējais tās vadītājs Dins Šmits. Savukārt Austrumu slimnīcā no amata atkāpās līdzšinējais slimnīcas valdes priekšsēdētājs Viesturs Boka, kurš palika valdes locekļa amatā. Par Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju iecelta Anita Slokenberga.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+