×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. novembris, 2014
Drukāt

Straujuma: nākamā gada budžetā galvenie akcenti likti uz nacionālo un sociālo drošību (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Nākamā gada budžetā galvenie akcenti likti uz nacionālo un sociālo drošību, sestdien, 22.novembrī, pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Finanšu ministrs Jānis Reirs (V) žurnālistiem stāstīja, ka valdības šodien apstiprinātais precizētais Latvijas budžeta plāna projekts 2015.gadam, kas tiks nosūtīts Eiropas Savienībai, paredz 1% strukturālo deficītu, ekonomisko izaugsmi 2015.gadā – 2,8% apmērā, bet inflācijas prognoze ir 2,4%.

Straujuma uzsvēra, ka nākamā gada budžetā galvenie akcenti likti uz nacionālo un sociālo drošību. Galvenie budžeta izdevumu posteņi paredzēti Aizsardzības, Veselības, Iekšlietu, Izglītības un zinātnes, kā arī Zemkopības ministrijām.

Reirs piebilda, ka nākamā gada budžetā neviena nodokļu likme nemainīsies, izņemot tās, kas jau tika minētas iepriekš, kad valdība apstiprināja ieņēmumu un izdevumu prognozes. “Visi ieņēmumi ir balstīti uz valdības deklarācijā minēto – tie nav balstīti uz nodokļu pieaugumu, bet ēnu ekonomikas apkarošanu,” uzsvēra finanšu ministrs.

Arī Straujuma uzsvēra, ka, pieņemot budžeta plānu turpmākajiem diviem gadiem, valdība ir turējusi dotos solījumus uzņēmējiem.

Valdība galīgo lēmumu par valsts budžetu plāno pieņemt 8.-9.decembrī, lai līdz 10.decembrim to iesniegtu Saeimā. “Turpmāk valdībai vēl notiks sarunas ar sociālajiem partneriem, bet ministrijām – ar nozaru organizācijām,” sacīja premjerministre.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Par nacionālo un sociālo drošību gādās IIN pakāpeniska samazināšana bagātniekiem un padomes valsts uzņēmumos.

  2. Un vēl mazs ieskatstajā, kā tiek vadīta un organizēta mazumtirdzniecība Izraēlā:”Министерствo финансов Израиля обратилось к руководству торговых сетей с просьбой предоставить информацию относительно их доходов от продажи продуктов питания, цены на которые находятся под контролем государства.” Tur dara tā, kā vajag valstij un tautai, šeit, kā diktē žīdu tirdzniecības tīkli. Nu, kur vēl lielāku stulbumu, kā pie mums?

  3. negribas rupji runat,jo ar tadiem daukam Latvija ekonomiski pacelties laikam nebus iespejams.Bagatu cilveku daudz ,betLatvija kaila ka Ieva.

  4. Tas ir galējs cinisms, kas tagad tiek demonstrēts ceļot tieši iepretī traģēdijas vietai tādu pašu lielveikalu, kā sabrukušais. Lielveikalu tīklu degradējošo lomu ekonomikā ir spiesti atzīt paši to izgudrotāji:” Комиссия министерства финансов Израиля рекомендовала ограничить число супермаркетов и магазинов, относящихся к ведущим торговым сетям, в черте крупных городов страны.”
    Bet Latvijā valdībai ir vienalga, ka tiek monopolizēta mazumtirdzniecība, vienalga pat tas, ka šie lielveikalu tīkli nepieder vietējiem, bet gan ārzemniekiem, kas nozīmē, ka visa milzīgā, supervieglā un valstij nekādu labumu nenesošā peļņa aizies no Latvijas. Kārtējā lielveikala vietā bija jāuzceļ labs tirgus, pēc kā ir tā noilgojušies iedzīvotāji.

Draugiem Facebook Twitter Google+