×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

Straujuma: Runas par Latgales atdalīšanos tiek inspirētas no ārpuses (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Latgalē viss ir kārtībā, savukārt idejas par tās atdalīšanos tiek inspirētas no ārpuses, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Viņa atzina, ka pēdējā laikā bieži notiek dažādi mītiņi, kuros tiek pausti radikāli viedokļi. Tomēr, runājot tieši par situāciju Latgalē, premjerministre sacīja, ka nesen tur viesojusies un runājusi ar pašvaldību vadītājiem, tai skaitā krieviem, un pārliecinājusies, ka “Latgalē ir mierīgi”.

Pašvaldību vadītāji Straujumai apgalvojuši, ka tad, kad tiek runāts par Latgales atdalīšanos, viņi jūtas zināmā mērā aizskarti, jo “ne tādas domas Latgalē tiek domātas, ne tiek organizēti pasākumi, lai ko tādu darītu, [..] bet tās ir no ārpuses inspirētas idejas”.

Kā ziņots, ik pa laikam dažviet uzplaiksnī idejas par Latgales atdalīšanos no Latvijas. Pagājušajā nedēļā pie Latvijas vēstniecības Krievijā norisinājās mītiņš par Latgales piederību Krievijai, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas vēstniecības Krievijā otrais sekretārs Zigmārs Zilgalvis.

“Vēstniecības darbinieki ar mītiņa dalībniekiem nekontaktējās, un tika ievēroti visi drošības pasākumi,” sacīja Zilgalvis. “Viņi rokās turēja plakātus ar uzrakstiem “Latgali Krievijai” vai “Latgale krievu zeme”, izpildīja savu uzdevumu, iespējams, ka sevi fotografēja, un devās prom.”

Viņš atzina, ka vēstniecībai nav zināms, kāda organizācija piedalījās mītiņā, taču norādīja, ka tas nebija iepriekš saskaņots.

Zilgalvis norādīja, ka aptuveni deviņi mītiņa dalībnieki, kuri ik pa laikam mainījās, pie vēstniecības uzturējās nepilnu stundu, līdz izklīda.

Tika gan novērots, ka Krievijas policija, kura apsargā Latvijas vēstniecību, ap to laiku esot palielinājusi apsardzes apjomu, kas varot liecināt, ka tās rīcībā esot bijusi informācija, kādu vēstniecība nebija saņēmusi.

Šī gan nav pirmā reize, kad pie vēstniecības Maskavā norisinājies mītiņš. 2011.gadā Kremļa organizētās jauniešu kustības “Naši” aktīvisti sarīkoja demonstrāciju pie Latvijas vēstniecības Maskavā, paužot savu neapmierinātību pret “valstisko fašismu Latvijā un Ukrainā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nokārtojiet, kurš tad mūsu valstī ir galvenais: Saeima, Valsts prezidents un valdība vai Lembergs?

  • Galvenais ir Lembergs, jo viņam ir stipendiāti un ZZS un prezidents. tad seko statisti un pāris nopietnāki deputāti. Ja to nopietno būtu vairāk – jauns prezidents un varbūt jauna Saeima jau bez Lemberga kabatas partija ZZS ( vai ar mazu skaitu)…

 2. Ja minpreze saka, ka Latgalē viss kārtībā, tad viņai jāiet pensijā un jāatgriežas uz krievisko Tilžu, kur varēs auklēties ar suņiem un mazbērniem.

 3. Straujumai nevar ne ticēt, ne uzticēties. Redzams, ka viņa nepārstāv Latvijas intereses – pēc tā cik nelikumīgi, neprofesionāli un zibenīgi viņa izrēķinājās ar Cilinski, kas iedrošinājās publiski aizstāvēt savas valsts un tautas cieņu un reputāciju.

 4. Latvijas gerboni ir tikai tris zvaigznes Vidzeme, Zemgale un Kurzeme Atbildēt

  Latgalei, izradas Latvijas gerboni nav vietas, un par attieksmi pret Latgali var skaidri spriest pec tas parpalikuma politikas ar kadu Latvijas valsts attiecas pret Latgales regionu – nabadzigako regionu visa Eiropas Savieniba!!!

  • Neraksti muļķības, Feģa! Un nemusini tautu!
   Kurzemei un Zemgalei ir viena kopīga zvaigzne, jo tā senāk bija viena administratīva vienība. Kurzemes hercogistes galvaspilsēta kādu laiku bija arī Jelgava, hercoga Jēkaba vārdā ir nosaukta Jēkabpils, kas ir Sēlijā un kas arī piederēja pie Kurzemes.

 5. par to, ka tas nak no aarpuses ir muljkjim skaidrs …, bet kaa riikoties taalaak … riiciibas plaani …

 6. Pofig, no kā tās tiek inspirētas, svarīgi ir vai Straujumas k-dzei ir vai nav ko dot pretī. PVN iespējamā palielināšana uz 23% NOTEIKTI nav tas, kas veicinās pingvīnu lojalitāti šīs valsts valdībai 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+