Ekonomika
Latvijā

Straujuma sola pensijas pārskatīt ar 2017.gadu; pensionāri turpina vākt parakstus 16

Foto – LETA

Pirmdien koalīcijas partneru sanāksmē bijusi “ļoti gara diskusija” par to, vai sākt pensiju pārrēķinu ar nākamo gadu vai vēlāk. Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc sanāksmes izteikusies, ka pensiju pārskatīšana jāsāk vien no 2017.gada un šādu solījumu varētu iekļaut budžeta likumā, nevis likumā par Valsts pensijām, ziņo aģentūra LETA.

No 2017.gada pārskatīt pensijas rosinājusi Finanšu ministrija.

Kā zināms, pārrēķināšana nepieciešama, lai novērstu negatīva kapitāla indeksa ietekmi uz to apmēru.

Pēc Straujumas teiktā, pensiju pārrēķinu varētu veikt sešu gadu laikā, sākot ar 2017.gadu.

Vēl gan nav panākta vienošanās, vai pārrēķināšanu veikt dažādos gados piešķirtām pensijām, vai sākot no mazākajām pensijām. Par to varētu diskutēt atsevišķi, norādījis Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāvis Einārs Cilinskis. Straujuma uzskata, ka jādiskutē par visiem ar pensiju pārskatīšanu saistītiem jautājumiem kopā.

Atgādinām, ka Labklājības ministrija (LM) piedāvājusi personām,kurām pensijas kapitāla noteikšanā ņemti vērā apdrošināšanas iemaksu algas indeksi, kas mazāki par skaitli “1”, pensiju pārrēķināt un palielināto pensijas apmēru sākt izmaksāt jau no 2016.gada janvāra tās pensijas, kas piešķirtas 2010.gadā vai kas pārrēķinātas. Pensijas, kas piešķirtas 2011.gadā, LM ierosināja pārrēķināt no 2017.gada janvāra. Bet 2012., 2013., 2014. un 2015.gadā piešķirtās vai pārrēķinātās pensijas pārrēķināt no 2018.gada janvāra.

Latvijas Pensionāru federācijas mājaslapā pirmdien publicēts atgādinājums, ka turpinās parakstu vākšana, lai nekavējoši tiktu pieņemti Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi pensiju likumdošanā par “palielinātu pensiju indeksāciju no šī gada 1. oktobra, izmantojot 50 procentus no iemaksu algas koeficienta pieauguma.”

Federācija parakstus vāks līdz 1.jūlijam.

Saistītie raksti
LA.lv