×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Streļčenoks ierosinājis vēl vienu disciplinārlietu pret Strīķi (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks šodien ierosinājis jau otru disciplinārlietu pret savu vietnieci Jutu Strīķi, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Disciplinārlietas ierosināšanu aģentūrai LETA apstiprināja arī pati Strīķe. Viņa pastāstīja, ka disciplinārlieta ierosināta par KNAB priekšnieka uzdevumu nepildīšanu, taču viņa neuzskata par vajadzīgu plaši komentēt šādus Streļčenoka saskatītos “it kā pārkāpumus”. Tā vietā KNAB priekšnieka vietniece pēc argumentācijas iesaka vērsties pie KNAB priekšnieka.

Strīķe uzskata, ka Streļčenoks izmanto identisku taktiku kā bijušās KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas Ilzes Dravenieces gadījumā. Draveniecei KNAB priekšnieks šogad piemēroja divus disciplinārsodus. 27.jūnijā viņai par nolaidīga amata pienākumu pildīšanu un amata pienākumu nepildīšanu noteikta mēnešalgas samazināšana, bet jau 19.septembrī par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu viņa atbrīvota no amata.

“Otra ierosinātā disciplinārlieta ir kārtējas mēģinājums, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no manis. Man nav šaubu, ka Streļčenoks gatavo manu atlaišanu novembra beigās,” uzsvēra Strīķe un piebilda, ka godprātīgi pildījusi savus pienākumus birojā nu jau desmit gadus.

Strīķe apstiprināja, ka disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju vadīs KNAB Juridiskā un personālvadības nodaļas galvenā speciāliste Kristīne Asare un komisijā darbosies Juridiskās un personālvadības nodaļas galvenā speciāliste, KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Kristīne Griga un Darbības nodrošinājuma nodaļas galvenā speciāliste Zane Gokbaga.

Komisijai savs slēdziens jāsagatavo līdz 17.novembrim.

Strīķe ir KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrības biedre.

Jau ziņots, ka KNAB līdz 26.oktobrim pagarināts Strīķes pirmās disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš.

Disciplinārlietu KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ierosināja 13.augustā.

Saskaņā ar noteikumiem disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš ir viens mēnesis, tomēr pēc komisijas motivēta lūguma KNAB priekšnieks izmeklēšanas termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par četriem mēnešiem, bet gadījumā, ja nepieciešama ilgstoša faktu konstatācija, KNAB priekšnieks termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par gadu.

Lai gan oficiāli KNAB to neatklāj, Latvijas Radio (LR) nesen ziņoja, ka ar Streļčenoka lēmumu disciplinārlietas komisijas sastāvs tika papildināts. Līdz šim tajā darbojās KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča, Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja vietniece Solveiga Līce un Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Uvis Kozlovskis.

Tagad tajā iekļauti arī Labklājības ministrijas juriskonsults Māris Knoks un divi KNAB novēršanas bloka darbinieki – Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenais speciālists Jānis Bautris un Politisko organizāciju finanšu kontroles nodaļas galvenā speciāliste Vineta Ostrovska, ziņoja LR.

Pirmā disciplinārlieta ierosināta par rīcību, pildot KNAB priekšnieka pienākumus un atceļot KNAB priekšnieka 27.jūnija rīkojumu, ar kuru izbeigtas darba tiesiskās attiecības pārbaudes laikā ar KNAB galveno speciālisti, un 27.jūnija rīkojumu, ar kuru Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei piemērots disciplinārsods. Tāpat disciplinārlieta ierosināta par rīkojumu, ar kuru darbā pieņemta kāda izmeklētāja.

Streļčenoks uzskata, ka Strīķe veikusi darbības, kas liecina par iespējamu amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, tādējādi veicot darbības pretēji iestādes interesēm, nav ievērojusi darba tiesiskās attiecības reglamentējošos normatīvos aktus un valsts pārvaldes procesus reglamentējošos normatīvos aktus.

KNAB likums nosaka, ka biroja amatpersonai par disciplinārpārkāpumu var piemērot šādus disciplinārsodus – piezīmi, rājienu, mēnešalgas samazināšanu, pazemināšanu amatā uz laiku līdz trim gadiem vai atbrīvošanu no amata.

Biroja priekšnieks disciplinārsodu uzliek 10 dienu laikā no dienesta pārbaudes pabeigšanas dienas. Lēmumu par disciplinārsoda piemērošanu var pārsūdzēt tiesā mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Strīķe aģentūrai LETA iepriekš teica, ka rīkojumus pieņēmusi, kad Streļčenoka atvaļinājuma laikā pildījusi KNAB priekšnieka pienākumus. Pieņemtie lēmumi bijuši iestādes interesēs, lai nodrošinātu korupcijas apkarošanu un biroja funkcionēšanu.

Ziņots arī, ka pēdējos mēnešos birojā atkal uzjundījušas domstarpības. KNAB priekšnieks nesen piemērojis disciplinārsodu – atbrīvošanu no amata – Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+