×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Streļčenoks pirms došanās atvaļinājumā atlaiž Strīķi, tā ir ceturtā reize. Premjers neiejauksies (19)

LETALETA

Juta Strīķe

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks piektdien atbrīvojis no amata ilggadējo KNAB darbinieci Jutu Strīķi. Šāds lēmums pieņemts ceturto reizi.

Piektdien, 8.jūlijā, Streļčenoks parakstījis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu Strīķei. Disciplinārsods ir atbrīvošana no amata. Disciplinārlieta pret Strīķi tika ierosināta 2016.gada 9.februārī saistībā ar viņas neatrašanos darbavietā 2015.gada beigās un šā gada sākumā.

“Ir bezjēdzīgi komentēt šādu rīkojumu, jo tāpat visiem ir skaidrs, kas patiesībā notiek KNAB un ap KNAB,” aģentūrai LETA teica Strīķe.

Informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas vēstnesis” liecina, ka premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS) parakstījis rīkojumu par atvaļinājuma piešķiršanu Streļčenokam no 11.-29.jūlijam.

Kučinskis (ZZS) nejauksies KNAB darbībā, aģentūrai LETA pavēstīja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars. Premjers pauž, ka KNAB ir neatkarīga iestāde un tās vadītājs ir pilnībā atbildīgs par biroja darbu. Līdz ar to premjers KNAB darbā neiejauksies un arī nekomentēs Streļčenoka rīcību saistībā ar personālu.

LETA jau ziņoja, ka Strīķe un vairāki KNAB darbinieki tiesājas ar biroju par disciplinārsodiem un citiem KNAB lēmumiem. Strīķe savulaik ilgstoši bija KNAB priekšnieka vietniece un Streļčenoks iepriekšējos gados viņu trīs reizes bija atbrīvojis no vietnieces amata, taču divas reizes šo lēmumu atcēla kādreizējais premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”), bet trešo reizi, kad valdība nolēma neiejaukties šī jautājuma risināšanā, Strīķi amatā lika atjaunot tiesa. Tad Streļčenoks Strīķei piemēroja disciplinārsodu – pazemināšana amatā.

Pirmo reizi Streļčenoks Strīķi no amata atbrīvoja 2013.gada 20.decembrī, taču toreizējais premjers Dombrovskis 7.janvārī šo lēmumu atcēla. 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, un 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Otrreiz atjaunojot Stīķi amatā, Dombrovskis uzdeva nodrošināt komisijas izveidošanu KNAB priekšnieka vietnieku novērtēšanai. Lai arī Dombrovskis uzdeva komisijā iesaistīt sadarbības partnerus, tajā darbojās Streļčenoks, viņa palīdze Māra Priedīte un vietniece Ilze Jurča.

Lieta nonāca līdz tiesai pēc tam, kad Streļčenoks 2014.gada 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei Strīķei, bet šoreiz valdības vadība strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla.

Trešo Streļčenoka rīkojumu par Strīķes atbrīvošanu toreizējā Ministru prezidenta Laimdota Straujuma (“Vienotība”) neatcēla, norādot, ka tajā nav konstatēti būtiski publisko tiesību procesuālie pārkāpumi, kuru dēļ Ministru prezidents būtu tiesīgs rīkoties. Ņemot vērā, ka starp pusēm pastāv darba tiesiskās attiecības, konflikts būtu jārisina tiesas ceļā, uzskatīja valdības vadītāja.

2014.gada 10.aprīlī Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa atcēla KNAB priekšnieka lēmumu par Strīķes atbrīvošanu no amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Interesanti, kurš ir tik ieinteresēts, lai KNAB darbinieki visu laiku viens otru apkarotu un tiesātos savā starpā. Normāla valdība jau sen to būtu apturējusi, bet ne mūsējā, kurai patīk korupcija. Jo mazāk apkaro, jo labāk!

 2. Protams, ka premjers neiejauksies, jo ir saistits ar ZZS, tātad Lembergu, bet Strīķe ir Lemberga ļaunākā ienaidniece. Tagad Ventspils karalis varēs dzīvot mierīgi. Nožēlojami…

 3. Vai tiešam Latvijā nav ne viena normāla valsts vīra, kas darītu galu Streļčonoka nejēdzībām ? Cik ilgi visatļautībā var ņirgt par valsti un tērēt mūsu naudu viņa stulbajām tiesas prāvām. Izskatās, ka tās ir .. cilvēka izdarības.

  • Es Jums nepiekrītu: galu galā Streļčonoks ir iestādes vadītājs un viņam ir jābūt iespējai izvēlēties, ar ko viņš grib strādāt. Nu, Strīķe tā acīmredzami nav. Viņas sasniegumi KNAB vadītāja vietnieces amatā ir visai neskaidri, vai tad ne? Ar lielu troksni un presē nopludinātiem izmeklēšanas materiāliem tika uzsākta “oligarhu lieta”. Kas ar to noticis?

   • Komentē kā ieinteresētā persona nevis godīgs pilsonis, kas ieinteresēts negodprātīgas valsts pārvaldes noziegumu atklāšanā. Vai tad oligarhu lieta nav Strelčenoka kompetencē?

 4. NOTEIKTI JĀATLAIŽ PATS VISA VAININIEKS STREĻČENOKS!!! TUR MIERA NEBŪS, JA VIŅŠ TURPINĀS VADĪT TIK NOZĪMĪGU IESTĀDI KĀ KNAB…VIENS CIRKS VIEN, KURU VAR NOSKATĪTIES BEZ IEEJAS BIĻETES!!!!!!!!!! ..!

 5. Vārna vārnai acī neknābj… Ir grūti, pat neiespējami valstī vienam vai vairākiem KNAB darbiniekiem cīnīties pret pašas valsts radītu iestādījumu, kas nevis apkaro korupciju, bet ir līdzeklis cīņas paralizēšanai un diskreditēšanai ( neslavas celšanai, apmelošanai, nomelnošanai ), kas nodarbojas ar korupcijas apkarošanas simulāciju ( izlikšanos par korupcijas apkarotāju ). Tās sekas smagi izjūt katrs godīgs Latvijai piederīgais. Pateicoties KNAB bezdarbībai, skāde Latvijas valstij, tās starptautiskajam prestižam ( nozīmei, nozīmībai, vērtībai; cieņai, autoritātei ) un iedzīvotājiem ir neizmērojama…Varbūt tas ir galvenais cēlonis, kāpēc Latvijai, metot līkumu, rietumvalstu investīcijas aizplūst uz Igauniju, veicinot šīs valsts iedzīvotāju labklājību un labsajūtu, un valsts tiek mīlēta un cienīta. Salīdzinoši maz igauņu atšķirībā no latviešiem, lietuviešiem, poļiem ir starp laimes meklētājiem, kas klīst pa visām pasaules malām, savus pūliņus ieguldot citu valstu labklājības celšanā, atgriežoties izejas vai bezizejas punktā pie premjera, KNAB vadītāja utt. caurā maisa…

 6. Atlaist Strelčenoku! Visam ir robežas, arī sava dienesta stāvokļa ļaunprātīgai izmantošanai!

 7. Varbūt abus triekt ratā lai tas cirks beigtos.

 8. Tāds Tādu atrada…
  Jeb
  Santa Barbara par nodokļu maksātāju naudu 🙂

 9. Pašu Strelčonoku jāpadzen no šī amata.

 10. Visi bruk virsu tam Strelcenokam. Nezinu, varbut pareizi, bet varbut ari nepareizi. Ko no ta Strelcenoka var prasit, ja visa valsts ir korumpeta.Ministri sez savos kabinetos un nerupejas par Latvijas iedzivotajiem, bet , ko dara musu tautas kalpi deputati, abet, neko.Skali kladzina gudras domas, bet jegas nekadas.

 11. Neiejauksies jo ir Lemberga draugs?

 12. Vai nevienam navu .. atlaist Streļčenoku?

 13. kuru? jutu vai annu?

 14. Streļčenoks tiešām ir ..! Kārtējais stulbums! Vai tiešām neko neviens nevar izdarīt, lai izbeigtu šādu mērkaķošanos? Tas taču grauj jebkādu ticību valsts iestādēm.

 15. khn, Streļķi mož pašu jāpadzen

 16. Atlaist Streļčenoku! Tas cirks ir apnicis

Draugiem Facebook Twitter Google+