×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

“Radām novadam”: studentu busiņš ogrēniešus priecē ar burgeriem un desiņām

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Neskatoties uz apmākušos debesi, Ogres pavasara gadatirgū sestdien drūzmējās smaidīgas sejas ar pašmāju veltēm un kārumiem rokās. No tirdzniecības stendiem vējoja gan pavasara darbu smarža, gan garša. Pretī zaļo salātu stādiem bija novietots arī spilgti sarkans ātrās ēdināšanas tirdzniecības treilers, kurā atraktīvie pārdevēji Raimonds Ritums un Ivita Ornika piedāvāja siltos ēdienus. Tie ir Rīgas Tehniskās universitātes studenti, kas savā novadā izveidojuši uzņēmumu, lai apgūtu uzņēmējdarbības prasmes. Taču izrādās, ka ātrās ēdināšanas piedāvājumiem ir uzradies nopietns konkurents – māj­ražotāji. Aptaujājot Ogres pavasara tirgus apmeklētājus, noskaidroju, ka viņu interesēs ir iegādāties pēc iespējas dabiskāku izejvielu produktus, atbalstīt vietējos mājražotājus un iepazīties ar citu novadu atšķirīgajiem produktiem.

Līdz sarkanajam treileram

Uzsākot projektu “Radām novadam”, četri Rīgas Tehniskās universitātes uzņēmējdarbības, enerģētikas un ķīmijas studenti Raimonds Ritums, Ivo Grīnbergs, Linards Lapčinskis un Aija Svikle apvienojās komandā un attīstīja trīs biznesa idejas: Ogres ūdenstorņa attīstību, elektroenerģijas ražošanu no gāzes koģenerācijas un izbraukuma tirdzniecību.

Pirmie projekti ir palikuši ideju līmenī, jo tik apjomīgas investīcijas ūdenstornim studentiem nebija pa spēkam. Arī gazifikācijas iekārtas pieprasa pārliecinošus iekārtu piemērus un nopietnu investoru. Tāpēc jaunieši ķērās pie trešās idejas īstenošanas un ar izbraukuma tirdzniecības uzņēmumu SIA “Ogre Food” cenšas pierādīt savu uzņēmēja varēšanu.

Aizņemoties piecu tūkstošu eiro lielu kredītu privātpersonai, uzņēmuma komanda ir iegādājusies treileru un iekārtas ēdienu uzglabāšanai, sagatavošanai un pārvadāšanai. Pašlaik pārdevēju amatā darbojas tikai uzņēmuma pārstāvji, taču uzņēmumu attīstības gaitā ir paredzēts piesaistīt arī jauniešus no citiem novadiem. Uzņēmuma komandai ir nepieciešami tādi pārdevēji, kuri ir atvērti jaunām idejām, pilnveidošanās iespējām un veido pozitīva treilera tēlu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+