×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Stūra mājā – personiski stāsti par Otro pasaules karu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ 28., 29., 30. un 31. maijā plkst.19.00 projekta “Stūra māja. Lieta Nr. 1914/2014” notiks starptautiskas skatuves mākslinieku grupas izrāde angļu valodā “Pārpalikumi no kara”, vēsta nodibinājums Rīga 2014.

Izrādi veido četru Ziemeļeiropas valstu mākslinieku personiskie stāsti, un tā ir kā neparasta ekskursija cauri vēsturiskajai ēkai ar dzīviem eksponātiem un pagātnes rēgiem.

Visi izrādes mākslinieki dzimuši laikā, kuru no Otrā pasaules kara šķir turpat divas paaudzes, tomēr arī viņi joprojām savā ziņā gatavi justies kā šai karā izdzīvojušie jeb, pašu izvēlētā apzīmējumā, “pārpalikumi”. Šī globālā katastrofa, kas skāra un tādējādi sasaistīja visas Eiropas nācijas un teritorijas, kalpo par galveno vēsturisko asi, ap kuru centrējas autoru vēstījumi par viņu dzimtu likteņiem. Autori – savu senču bioloģiskie turpinātāji – kļūst arī par viņu vēsturiskās atmiņas atdzīvinātājiem un iemiesotājiem.

Izrādes “Pārpalikumi no kara” dramaturgi un aktieri ir Nina Larisa Baseta (Nina Larissa Bassett, Dānija), Ivo Briedis (Latvija), Elīna Petersdotira (Elin Patersdottir, Islande) un Janne Sārakala (Janne Saarakkala, Somija).

Līdz šim “Pārpalikumi no kara” izrādes jau notikušas prominentajā Somijas Nacionālajā vēstures muzejā Helsinkos un Odsherredas novada (Dānijā) novadpētniecības muzejā un tā apkārtnē. Tagad pienākusi kārta Stūra mājai – telpai, kurā daudz mazāk institucionalizēta vēstures traktējuma, bet nesalīdzināmi vairāk autentisku, vēl muzejiski nepārstrādātu laikmeta pārpalikumu.

Biļetes uz izrādēm nopērkamas “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un Stūra mājas kasē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+