×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. novembris, 2015
Drukāt

Sumina par sasniegumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Akadēmiķis Jānis Stradiņš sveic Cicerona balvas laureāti, mākslinieci Džemmu Skulmi.

Vakar, Latvijas Zinātņu akadēmijā par dažādiem sasniegumiem pasniedzot Cicerona balvas, piešķirta arī antibalva – Mērfija tituls.

Antibalvu šogad izpelnījies Eiropas Parlaments, Eiropas Savienības Ministru padome, Eiropas Komisija un Eiropadome. Kā skaidroja akadēmijā, minētās institūcijas nav veikušas savlaicīgus darbus, lai novērstu migrantu krīzi, jau iepriekš, piemēram, nostiprinot ES ārējās robežas. Balvas pasniedzēji uzskata, ka minētajām institūcijām jau pirms krietna laika bija jārisina migrantu problēma.

Savukārt Cicerona balva piešķirta māksliniecei Džemmai Skulmei – par Latvijas kultūras virzīšanu pasaulē un būtisku devumu valstiskās neatkarības atjaunošanā. Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis balvu saņēma par konsekventu augstākās tehniskās izglītības un tās tautsaimnieciskās ietekmes stiprināšanu. Ar Cicerona goda nosaukumu tika atzīmēts Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs par nozīmīgu veikumu Vidzemes reģiona attīstībā, Latvijas Radio žurnāliste Sandra Kropa par pievilcīgu un daudzpusēju zinātnes atspoguļojumu un mākslas zinātņu doktors Miervaldis Mozers par ilggadēju radošu ieguldījumu profesionālu konkursu veidošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+