Mobilā versija
+3.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
3. decembris, 2015
Drukāt

Šveice atsakās no banku noslēpumu glabāšanas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ārvalstniekiem, kuriem ir konti Šveices bankās, turpmāk būs grūtāk slēpt savus ienākumus, jo Šveices parlamenta augšpalāta vakar apstiprināja likumprojektu, kas paredz automātisku datu apmaiņu ar citām valstīm.

Līdz šim Šveice sniedza ziņas par iespējamajiem nodokļu nemaksātājiem, vienīgi pamatojoties uz attiecīgās valsts varas iestāžu pieprasījumu, taču turpmāk tām valstīm, ar kurām Šveice noslēgusi attiecīgus divpusējus līgumus, šāda informācija tiks sniegta automātiski.

Šveice šādus līgumus jau noslēgusi ar Eiropas Savienību un Austrāliju. Starp datiem, kas tiks sniegti ES dalībvalstīm, ir kontu turētāju vārdi, dzimšanas dati, adreses, nodokļu maksātāju numuri, kontu bilances un dati par veiktajām darbībām.

Līgums ar ES tika parakstīts maijā un stāsies spēkā 2018.gadā.

“Tas ir kārtējais trieciens nodokļu nemaksātājiem un vēl viens solis pretī godīgākai aplikšanai ar nodokļiem Eiropā,” atzina ES ekonomikas un monetāro lietu komisārs Pjērs Moskovisī.

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+