Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
3. decembris, 2015
Drukāt

Šveice atsakās no banku noslēpumu glabāšanas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ārvalstniekiem, kuriem ir konti Šveices bankās, turpmāk būs grūtāk slēpt savus ienākumus, jo Šveices parlamenta augšpalāta vakar apstiprināja likumprojektu, kas paredz automātisku datu apmaiņu ar citām valstīm.

Līdz šim Šveice sniedza ziņas par iespējamajiem nodokļu nemaksātājiem, vienīgi pamatojoties uz attiecīgās valsts varas iestāžu pieprasījumu, taču turpmāk tām valstīm, ar kurām Šveice noslēgusi attiecīgus divpusējus līgumus, šāda informācija tiks sniegta automātiski.

Šveice šādus līgumus jau noslēgusi ar Eiropas Savienību un Austrāliju. Starp datiem, kas tiks sniegti ES dalībvalstīm, ir kontu turētāju vārdi, dzimšanas dati, adreses, nodokļu maksātāju numuri, kontu bilances un dati par veiktajām darbībām.

Līgums ar ES tika parakstīts maijā un stāsies spēkā 2018.gadā.

“Tas ir kārtējais trieciens nodokļu nemaksātājiem un vēl viens solis pretī godīgākai aplikšanai ar nodokļiem Eiropā,” atzina ES ekonomikas un monetāro lietu komisārs Pjērs Moskovisī.

Pievienot komentāru

Gruzijā nošauts cilvēks, kurš mēģinājis iekļūt NATO objektā (1)Gruzijā svētdien nošauts cilvēks, kurš nelikumīgi mēģinājis iekļūt stingri apsargātajā Gruzijas-NATO mācību centrā, netālu no galvaspilsētas Tbilisi, pirmdien pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+