Foto-Aldis Jermaks

Svētki turpinās, visi uz pīlēm! 0

Sestdien, 11.augustā, plkst. 16.00 atskanēs daudzskaitlīgs šāvienu salūts, kas vēstīs par nākamajiem svētkiem – pīļu medību sezonas sākumu.

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Pat nedēļa nebūs pagājusi kopš Minhauzena festivāla, kad bisēm bruņoti Latvijas mednieki dosies uz savām iecienītajām un ūdensputniem bagātajām vietām.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus informēja, ka kopš 2005. gada Latvija ir pievienojusies starptautiskajam līgumam par Āfrikas–Eirāzijas migrējošo ūdensputnu aizsardzību, un tas nozīmē, ka pīļu medībās pēc iespējas ātrāk jāizskauž svina skrošu lietošana. “Par to, ka svins ir indīga viela, bija zināms jau pirms mūsu ēras, šķiet dīvaini, ka joprojām atrodas kāds, kas uzskata, ka šis ierobežojums ir pārspīlēts. Svins ir kaitīgs ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem. Ūdensputnu medībās liela daļa svina skrošu nonāk ūdenstilpēs, kur tās barības meklējumos norij putni un saindējas (jo pīlēm ir ļoti jutīgs kuņģis). Arī starptautiskā vispasaules medniekus vienojošā organizācija FACE ir atzinusi, ka putnu saindēšana ar svinu ir lieku upuru radīšana medībās un nav saprātīga resursu izmantošana, tas ir, ilgtspējīgām medībām,” atzina ornitologs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dabas aizsardzības pārvaldē noskaidroju par aizliegumu lietot svinu saturošus šāviņus ūdensputnu medībās. Tas noteikts lielākajā daļā ūdenstilpju, kas atrodas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās (skatīt interneta vietnē www.daba.gov.lv sadaļā “ĪADT”). Šāds liegums, piemēram, ir noteikts Babītes, Engures, Lubāna ezerā, Sedas purva dīķos, Dziļezerā un Riebezerā, Salacā posmā no Mazsalacas līdz Salacgrīvai, Ogres upes posmā, kas atrodas dabas parkā “Ogres ieleja”, Rāznas nacionālā parka dabas liegumā, Papes ezera dabas parka “Pape” dabas lieguma zonā, kā arī Burtnieku ezera pļavu dabas lieguma zonās.

Par to, kādas ūdensputnu sugas Latvijā drīkst medīt, skatiet AS “Lauku Avīze” izdotā žurnālā “Medības” pirmajā – augusta – numurā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.